Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.09.2005 16:59

"Polityka"-sondaż

Platforma Obywatelska nadal wygrywa w wyścigu parlamentarnym, mimo, że jej notowania spadają - wynika z ostatniego sondażu "Polityki". Straty nadrabia z kolei PiS. Zgodnie z sondażem, zanosi się na parlamentarną większość zdolną zmienić konstytucję i na bezsilną opozycję, której głównymi ugrupowaniami będą Samoobrona i LPR.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według sondażu, na Platformę zagłosowałoby 34 procent głosujących, na PiS 29 procent, z kolei na Samoobronę - 12, LPR - 8, a SLD - 7. Do Sejmu nie weszłyby partie: PSL, PD, SDPL, gdyż nie przekroczyłyby wymaganego progu minimalnego. Jeżeli chodzi o rozdział mandatów w Sejmie, to Platforma Obywatelska zdobyłaby ich 191, PiS - 158, Samoobrona mogłaby liczyć na 51 miejsc, LPR - na 36, a SLD - 22.
Z kolei w wyścigu prezydenckim, według sondażu, prowadzi Donald Tusk, który może liczyć na 49 procent głosów. Na drugim miejscu jest Lech Kaczyński z 29 procentami, za nim - Andrzej Lepper - z 11, dalej- Marek Borowski, który obecnie ma poparcie 6 procent głosujących. Inni kandydaci mają w okolicach jednego procenta. 28 procent respondentów nie wie jeszcze, na kogo zagłosować.
Sondaż przeprowadzono 17 i 18 września.

iar/polityka/płużyczka/skw.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz