Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.10.2005 16:07

"Przegląd" o siatkarkach

"Przegląd" pisze o drużynie siatkarek, która zdobyła mistrzostwo Europy. Tygodnik szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego takich sukcesów nie odnosi drużyna mężczyzn.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mistrzyni Europy Natalia Bamber mówi, że wszystko zależy od psychiki kobiet. "Każda z nas, jak sobie coś postanowi, czegoś tak bardzo zapragnie, to w końcu do tego dochodzi. Kobiety idą prosto nawet wtedy, gdy mężczyznom zdarza się potykać po drodze. Podobnie jest z siatkówką. Panom brakuje może nieco zdecydowania i konsekwencji".
"Nie mam pojęcia, jak to jest, że my potrafimy postawić kropkę nad i, a oni nie" - mówi Małgorzata Glinka. "Wolałabym nie porównywać sposobu gry, bo można kogoś niesprawiedliwie ocenić".
Joanna Mirek powiedziała, że mężczyźni potrafią wyłożyć od razu wszystko, co mają do powiedzienia. Z kobietami natomiast różnie bywa. "Nie ma u nas jakiegoś działania w podgrupach. Choć każda z dziewczyn jest inna. Niektóre są cichutkie na boisku, a w pokoju stają się duszą towarzystwa".
Mariola Zenik dodaje: "jesteśmy na tyle odpowiedzialne, że przed ważnym meczem nie pozwoliłybyśmy sobie na takie zachowanie, jakie miało miejsce w męskiej kadrze. Że ktoś zawalił noc i wrócił nad ranem? Nie, u nas to po prostu by się nie zdarzyło".

"Przegląd" 09 10/Siekaj/Chod.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz