Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.05.2005 19:00

"Rozwiążę sprawę wszystkich oskarżeń" - zapowiada Leszek Szreder

Komendant Główny Policji zapowiedział, że rozwiąże sprawę wszystkich oskarzeń pod adresem tej formacji. Leszek Szreder zapewnił w radiowej Jedynce, że doprowadzi to do końca, nawet jeśli miałby poświęcić swoje stanowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komendant zapewnił, że całe kierownictwo policji jest nastawione na rzetelne wyjaśnienie wszystkich spraw, które są przedmiotem publikacji prasowych. Wśród nich wymienił publikację "Gazety Wyborczej" o rzekomym gangu w policji, z której dziennik w końcu się wycofał, twierdząc, że padł ofiarą prowokacji.

Zdaniem Szredera, policja nie współpracowała z gangsterami a wśród funkcjonariuszy Komendy Głównej nie było żadnych powiązań mafijnych.

Leszek Szreder dodał, że podejrzewa, iż manipulacja mogła wynikać z charakteru zamieszanych w nią osób. Komendant główny zapowiedział dalsze zmiany w policji, ale nie będą one polegać tylko na dymisjach. Powiedział też, że w policji jest prowadzonych kilka dużych spraw dotyczących naruszenia prawa przez policjantów, ale odmówił podania jakichkolwiek szczegółów.

Szreder podkreślił, że struktura organizacyjna Centralnego Biura Śledczego funkcjonuje dobrze ale zawiodło w tej strukturze kilka osób. Dlatego też zdaniem komendanta należy wzmóc kontrolę nad pracownikami CBŚ. Leszek Szreder wyjaśnił, że powinno doprowadzić się do takiej sytuacji, aby ludzie z CBŚ byli poza jakimikolwiek podejrzeniami.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz