Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.08.2005 02:38

"Trybuna" - Muzeum Powstania muzeum partyjnym

Warszawiacy utrzymują muzeum, które jest filią Prawa i Sprawiedliwości - pisze "Trybuna" odnosząc się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Według gazety muzeum finansowane z miejskiej kasy i otwarte rok temu stanowiło dla prezydenta Warszawy jeden z punktów walki wyborczej.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Trybina" twierdzi, że Muzeum propaguje PiS-owską wizję historii - niepodległościowo-powstańczą i antykomunistyczną. Nie ma w nim miejsca dla powstańców z Armii Ludowej ani z socjalistycznych formacji bojowych. Za to muzeum specjalizuje się w urządzaniu wystaw obrzydzających PRL - zauważa gazeta i dodaje, że ponadto placówka jest zapleczem kadrowym Kaczyńskich. Jednym z organizatorów muzeum jest bowiem rzecznik prezydenta Warszawy Marcin Roszkowski, syn eurodeputowanego PiS Wojciecha Roszkowskiego.
Trybuna zauważa też, że na wysokim, szóstym miejscu listy PiS w okręgu podwarszawskim znalazł się dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Prezydent stolicy miał docenić w ten sposób zasługi dyrektora, a wcześniej pełnomocnika do spraw budowy muzeum, w powstaniu placówki - dowiadujemy się z dzisiejszej "Trybuny".

"Trybuna"/jurczynski/dabr

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz