Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rada Mediów Narodowych chce sprawdzić pieniądze w Polskim Radio. Za duże wynagrodzenia?

Rada Mediów Narodowych chce sprawdzić pieniądze w Polskim Radio. Za duże wynagrodzenia?

Krzysztof Czabański chce sprawdzić jak wdrażane jest prawo o wynagrodzeniach w spółkach skarbu państwa.. Fot. STACH ANTKOWIAK/REPORTER/EAST NEWS
Krzysztof Czabański chce sprawdzić jak wdrażane jest prawo o wynagrodzeniach w spółkach skarbu państwa..

- Problematyka kontraktów menadżerskich w regionalnych stacjach Polskiego Radia oraz ustalenie przebiegu i zakresu merytorycznego spotkania rad programowych mediów publicznych - tymi m.in. tematami zajmie się Rada Mediów Narodowych podczas posieczenia zaplanowanego na przyszły czwartek.

Z harmonogramu najbliższego posiedzenia RMN, które zostało wysłane do jej członków w czwartek popołudniu wynika, że Rada będzie zajmowała się m.in. problematyką związaną z zawieraniem kontraktów menadżerskich w regionalnych stacjach Polskiego Radia. Chodzi tu głównie o kwestie urlopów, wyliczania stażu pracy i ubezpieczenia zdrowotnego.

Na posiedzeniu ma pojawić się wiceminister kultury Paweł Lewandowski oraz przedstawiciele stowarzyszenia stacji regionalnych PR.

Kolejnym merytorycznym punktem, którym zajmie się RMN będzie ustalenie przebiegu i zakresu merytorycznego pierwszego spotkania przedstawicieli rad programowych mediów publicznych. Spotkanie to miałoby się odbyć najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia br.

Abonament? Żakowski: tak, ale telewizja dla Polaków

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański (PiS) informował przed tygodniem, że spotkanie to ma być poświęcone przede wszystkim sprawie oceny realizacji misji publicznej przez media publiczne oraz temu, co w ocenie rad przeszkadza w jej realizacji.

- Na pewno będziemy robić spotkania rad programowych przynajmniej dwa razy w roku, wiosną i jesienią - zapowiedział wtedy Czabański.

- Chcemy, żeby przyjechali wszyscy chętni członkowie rad programowych z całej Polski - dodał. Jak zauważył, rady jako ciała, które nie odpowiadają za to, co powstaje w mediach publicznych, nie mają też "tendencji do upiększania". - Ich opinia jest bardziej moim zdaniem obiektywna niż zarządów czy dyrektorów - ocenił szef RMN.

autor: Rafał Białkowski

media, pap, sejm, kraj, rada mediów narodowych
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
zaz
2017-10-06 11:41
komisja z komitetu centralnego z wizytą gospodarską.
sprawdzimy wynagrodzenia towarzyszy na froncie medialnym
bozenka
2017-10-06 11:32
a potem sie dziwia ze srednia placa jest taka wysoka!!!!!
3 sort
2017-10-06 11:18
a co z kasą u pupilka Yarka,KURSKIEGO?
Pokaż wszystkie komentarze (12)