Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rada Nadzorcza ZUS przyjęła dymisję wiceprezes Łopacińskiej

0
Podziel się:

Rada Nadzorcza ZUS przychyliła się do wniosku o dymisję wiceprezes ZUS Elżbiety Łopacińskiej i powołała Michała Możdżonka na członka zarządu, który będzie zajmował się sprawami informatycznymi - dowiedziała się PAP w Zakładzie.

Rada Nadzorcza ZUS przyjęła dymisję wiceprezes Łopacińskiej
(Jacek Bereźnicki)

Obradująca we wtorek rada nadzorcza ZUS uzupełniła w ten sposób wakat na stanowisku członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów po Radosławie Stępniu, który złożył dymisję. Funkcję pełni on do końca kwietnia. Od maja zastąpi go Możdżonek.

Łopacińska pełniła obowiązki prezesa ZUS od czasu, gdy w kwietniu 2015 r. odszedł prezes Zbigniew Derdziuk, do czasu powołania w lutym 2106 r. jego następcy - obecnej prezes prof. Gertrudy Uścińskiej. Oprócz pełnienia obowiązków prezesa Łopacińska nadzorowała swój pion w ZUS - obszar świadczeń.

Według informacji uzyskanych w ZUS, Możdżonek jest ekspertem w zakresie teleinformatyki i zarządzania. Pracował w Deutsche Telekom i należącej do tej firmy T-Mobile Polska, a wcześniej we własnych firmach. Jest też niezależnym ekspertem do spraw infrastruktury techniki komputerowej przy Komisji Europejskiej. Jest wykładowcą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował. Doktoryzował się na Wydziale Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej.

Zdaniem prezes prof. Uścińskiej, Możdżonek swoje doświadczenie będzie mógł spożytkować w instytucji publicznej, ma uporządkować całość spraw dot. systemów informatycznych w ZUS.

Rezygnację Stępnia Rada zatwierdziła 14 kwietnia. Kierował on pionem operacji i eksploatacji systemów i nadzorował osiem departamentów w Zakładzie, m.in. obsługi klientów, aplikacji autorskich, rozwoju usług IT, eksploatacji aplikacji i infrastruktury informatycznej.

Stępień został wiceprezesem ZUS 16 lutego 2015 r. Wcześniej pracował m.in. w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi oraz w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Sprawiedliwości, w Banku Gospodarstwa Krajowego i Głównym Urzędzie Statystycznym oraz PKO BP.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)