Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ranking najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Putin znów zwycięzcą

46
Podziel się

"Od ojczystej Rosji do Syrii poprzez wybory w USA rosyjski przywódca wciąż osiąga swe cele" - komentuje amerykańska edycja "Forbesa".

Ranking najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Putin znów zwycięzcą
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
bDJEFtQl

Prezydent Rosji Władimir Putin czwarty rok z rzędu otwiera ranking najbardziej wpływowych ludzi na świecie, sporządzony przez amerykański magazyn "Forbes". Na opublikowanej w środę tegorocznej liście Putin wyprzedza Donalda Trumpa i Angelę Merkel. Warto jednak przypomnieć, że prezydent elekt USA kilka dni temu został uznany przez kultowy amerykański magazyn Time za Człowieka Roku.

"Od ojczystej Rosji do Syrii poprzez wybory w USA rosyjski przywódca wciąż osiąga swe cele" - komentuje amerykańska edycja "Forbesa".

Nowo wybrany Donald Trump, który pod koniec stycznia zastąpi w Białym Domu prezydenta Baracka Obamę, "wydaje się odporny na skandale, ma poparcie obu izb Kongresu, a jego fortuna liczona jest w miliardach dolarów" - napisał "Forbes".

bDJEFtQn

Niemiecka kanclerz Angela Merkel, która jest u władzy 11 lat i zamierza ubiegać się po raz czwarty o fotel kanclerza, znalazła się na trzecim miejscu w rankingu. Jest pierwszą kobietą w tej klasyfikacji magazynu i jedną z zaledwie trzech w pierwszej dwudziestce - pisze AFP. Pozostałe dwie to: na szóstym miejscu Janet Yellen, szefowa banku centralnego USA (Fed), i premier Wielkiej Brytanii Theresa May na miejscu 13.

Czwarte miejsce w rankingu zajął przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, a piątkę zamyka papież Franciszek.

W ubiegłym roku w pierwszej trójce najbardziej - wg "Forbesa" - wpływowych ludzi na świecie, którą otwierał Putin, Angela Merkel zajmowała drugie miejsce, a na trzecim był prezydent USA Barack Obama.

Warto przypomnieć, że kilka dni kultowy amerykański Time ogłosił Człowiekiem Roku prezydenta elekta USA Donalda Trumpa: "za przypomnienie Ameryce, że demagogia żywi się desperacją, a prawda jest tylko tak potężna, jak zaufanie do tych, którzy ją wygłaszają; za oddanie głosu ukrytemu elektoratowi przez upowszechnienie jego gniewu i lęków oraz za budowanie politycznej kultury jutra przez demolowanie wczorajszej".

bDJEFtQt

oprac.: Katarzyna Kalus

bDJEFtQO
Źródło:
KOMENTARZE
(46)
robert
4 lata temu
NAJWIĘKSZE W PŁYWY TO MAM JA A RESZTA TO PIONKI KTÓRYM SIĘ WYDAJE ŻE ŻĄDZĄ
fake news
4 lata temu
Informacja o ruskich ingerujących w wybory jest TAK SAMO wiarygodna jak to, że Sadam miał broń masowego rażenia (i pochodzi z tego samego źródła). Owoce wszyscy znamy.
stojacy filoz...
4 lata temu
Prawda jest taka ze madry przewodzi a glupszy podaza i niniejszym oddaje hold Wladimirowi za jego nieugieta i jaknajbardziej dojrzala postawe polityka z prawdziwego zdarzenia o jakich Polska moze tylko snic.
bDJEFtQP
vhvh
4 lata temu
Po pierwsze to Jego Ekscelencja Putin, po drugie Ty go szanuj: leje i banderowców i islamistów. Walczy ze złem, ktore zachód finansuje.
eskel
4 lata temu
Kaczyński na 6 bo on zawsze za Watykanem
...
Następna strona