Notowania

ranking
05.11.2018 12:56

Ranking najtańszych kredytów październikowych na 15 tys. zł na dowolny cel – oto zwycięzcy!

Co miesiąc internetowy sklep z kredytami FinAi.pl przygotowuje rankingi najtańszych kredytów na dowolny cel. W październiku jeden z rankingów jest poświęcony kredytom na 15 tysięcy złotych, które kredytobiorca może przeznaczyć na dowolny cel. Jakie oferty kredytów gotówkowych zwyciężyły w tym miesiącu?

Podziel się
Dodaj komentarz

FinAi.pl, pierwszy polski sklep z kredytami gotówkowymi, w każdym miesiącu wysyła do działających w Polsce banków pytania o kredyty dla potencjalnych kredytobiorców. W październiku odpowiedzi o koszty kredytu gotówkowego na 15 tysięcy złotych udzieliło aż czternaście banków, z których wszystkie zostały uwzględnione w rankingu: Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska, Santander Bank Polska, Credit Agricole, eurobank, Getin Bank, ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank, Bank Millennium, Nest Bank, Bank Pekao, PKO Bank Polski, Bank Pocztowy i T-Mobile Usługi Bankowe.

Żeby wszystkie banki miały szansę zaprezentować porównywalne oferty, zaprojektowaliśmy dla nich kredytobiorcę – jest to bezdzietne małżeństwo, Tymon (26 l.) i Michalina (24 l.), o łącznym dochodzie 4 tysiące złotych netto, zatrudnieni na umowę o pracę. Warto wspomnieć, że nie są obciążeni innymi zobowiązaniami kredytowymi.

Banki na podium kredytów najtańszych do spłaty – który bank numerem jeden?

Para ubiega się o kredyt na 15 tysięcy, który chce spłacić w 24 ratach. Kredytobiorcy nie decydują się na wykupienie ubezpieczenia.

Na pierwszym miejscu podium ląduje Alior Bank z ofertą, w której całkowity koszt kredytu wynosi 794 złotych i 94 grosze. W tym przypadku rata kredytu równałaby się 658 złotych i 13 groszy (oprocentowanie – 5% i RRSO – 5,12%). Ten bank zachęca do skorzystania ze swojej usługi promocją „Pożyczka na piątkę”, której kredyt zawdzięcza zerową prowizję i niskie oprocentowanie.

Srebrny medal na podium przypadł Bankowi Pocztowemu, w którym całkowity koszt kredytu będzie równy 1448 złotych 91 groszy. Małżeństwo kredytobiorców płaciłoby w tym banku 685 złotych i 38 groszy (przy oprocentowaniu – 8,99%, a RRSO – 9,33%).

Podium najtańszych kredytów październikowych na dowolny cel zamyka Bank Millennium z kredytem, który kosztuje 1568 złotych i 97 groszy. W przypadku tej oferty kredytobiorcy płaciliby ratę w wysokości 690 złotych i 37 groszy (oprocentowanie – 7,77% oraz RRSO – 10,19%).

Kilka banków w rankingu zaproponowało zerowo oprocentowane oferty, są to: Alior Bank, Bank Pocztowy, Santander Bank Polska i Credit Agricole.

Pełen ranking kredytów zobaczysz TUTAJ.

Kredyty najlepsze do najszybszej spłaty

W każdym rankingu zakładamy, że kredytobiorcy chcieliby spłacić kredyt wcześniej, w tym przypadku po roku zamiast po dwóch latach. Dwa pierwsze miejsca na podium kredytów najlepszych do wcześniejszej spłaty pozostają w tym przypadku bez zmian – klient poniósłby najmniejsze koszty w Alior Banku, gdzie zapłaciłby 583 złote i 92 grosze. Na drugim miejscu znalazł się ponownie Bank Pocztowy z całkowitym kosztem kredytu w momencie wcześniejszej spłaty równym 1058 złotych i 7 groszy. Na trzecie miejsce podium wskoczył Santander Bank Polska z wynikiem w wysokości 1154 złotych za wcześniejszą spłatę.

Co miesiąc można obejrzeć wyniki rankingów kredytów gotówkowych na blogu FinAi. Na platformie każdy ma okazję ubiegać się o kredyt gotówkowy w nowy, innowacyjny sposób. Kredytobiorca składa jeden wniosek do wielu banków, które rywalizują o jego uwagę, przez internet, bez wychodzenia z domu. Do ubiegania się o kredyt wystarczy tylko ważny dowód osobisty i smartfon z dostępem do internetu.

Tagi: ranking, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz