Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
14.04.2018 17:26

Rząd nienasycony ratingiem Polski. Czeka na kolejny krok S&P

- Polski rząd z zadowoleniem przyjął decyzję S&P Global Ratings o podwyższeniu perspektywy ratingów Polski do pozytywnej ze stabilnej i czeka na kolejny krok agencji, jakim będzie podniesienie samego ratingu, poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)
Oczekiwania wobec ratingu Polski były nieco wyższe

Prognozy S&P dla Polski w górę, ale rating bez zmian. Rząd PiS jest zadowolony, ale czeka na więcej - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska.

- Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję agencji ratingowej S&P o podwyższeniu perspektywy ratingu do poziomu pozytywnego. Czekamy na kolejny naturalny krok ze strony agencji, jakim będzie podniesienie samego ratingu. Cieszy fakt, iż agencja S&P dostrzega pozytywne zmiany jakie się dokonują w Polsce, zarówno w sferze gospodarczej, jak i fiskalnej - powiedziała Czerwińska, cytowana w komunikacie resortu.

- Nasze osiągnięcia w zakresie uszczelnienia systemu podatkowego są bezsprzeczne. 2017 rok zakończył się bardzo niskim poziomem deficytu budżetowego. Ten pozytywny trend utrzymuje się również w tym roku. W ubiegłym roku także po raz pierwszy dług publiczny spadł w ujęciu nominalnym (nie licząc oczywiście zmian w OFE w 2014 r.). To wszystko nie mogło zostać niezauważone nawet przez najbardziej krytyczną w stosunku do nas agencję ratingową - stwierdziła minister.

Morawiecki nie ugryzł się w język. Wpadka premiera na konwencji PiS

S&P Global Ratings podtrzymał długo- i krótkoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia dla Polski w walucie obcej na poziomie BBB+/A-2 oraz długo- i krótkoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A-/A-2. Perspektywa ratingów została podniesiona do pozytywnej ze stabilnej.

Agencja podkreśliła, że pozytywna perspektywa odzwierciedla solidne wyniki gospodarcze i fiskalne Polski oraz wskazuje na zwiększone prawdopodobieństwo, że podwyższy ratingi Polski w ciągu następnych 24 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, teresa czerwińska, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2018

xxxZapłacili instytucjom finansowym 250 mln zł. za gloszenie cudu gospodarczego PiS.

15-04-2018

AlexPowiązałem 2 informacje i uważam, że będzie taki krach i Polacy będą płakać jak bobry za politę rozdawnictwa by PiS. 1) Czytałem, że za Gierka na … Czytaj całość

14-04-2018

PionierCiekawe ile wypłaca sobie kasiury za naszą pracę ?! Bo im się należy a nam nie ! OTO SŁOWO BROCHY !

Rozwiń komentarze (7)