Notowania

kryzys w hiszpanii
07.06.2012 19:32

Rating Hiszpanii znów w dół. Brakuje nawet 100 mld euro

Agencja ratingowa Fitch obniżyła wiarygodność kredytową Hiszpanii o trzy stopnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RichieC/CC/Flickr)

*Agencja ratingowa Fitch obniżyła notę Hiszpanii o trzy stopnie do BBB, z perspektywą negatywną. Według Fitcha hiszpańskie banki powinny zostać dekapitalizowane o 50 do 100 mld euro. *

18 maja agencja ratinowa Moody's obniżyła noty 16 hiszpańskich banków, tłumacząc to tym, że działają one w niesprzyjających warunkach, mają kłopoty z dostępem do rynków kapitałowych, a jakość ich aktywów pogarsza się, _ ponieważ (liczba) złych pożyczek dla firm z sektora nieruchomości szybko rośnie _.

Szef eurogrupy Jean-Claude Juncker powiedział w czwartek, że unia walutowa gotowa jest udzielić pomocy hiszpańskiemu sektorowi bankowemu, jeśli poprosi o to Madryt.

Na obniżenie ratingu instytucji finansowych ma też wpływ słaba zdolność kredytowa samej Hiszpanii.

Kilka dni wcześniej zrzeszający światowe banki Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF) z siedzibą w Waszyngtonie oszacował, że straty hiszpańskich banków mogą sięgnąć 218-260 mld euro, a cały sektor może potrzebować pomocy w wysokości 60 mld euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Agencje ratingowe pogrążają kolejne kraje. Zobacz które Obniżenie oceny wiarygodności kredytowej dotknęło też kilkadziesiąt banków.
Moody's znów obniży rating. Komu? Amerykańska agencja Moodys zapowiada obniżenie ratingu Hiszpanii o jeden punkt.
Tagi: kryzys w hiszpanii, hiszpania, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz