Notowania

Na zakupy ze śmieciami? Właściciel Lidla wchodzi na polski rynek odpadów

Rynek śmieciowy w Polsce może ewoluować. Wszystko przez nowego gracza, który stoi m.in. za sukcesem Lidla w naszym kraju. Handel i gospodarkę odpadami można skutecznie połączyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fotolia.com)
Czeka nas śmieciowa rewolucja?

Schwarz Gruppe to czwarty na świecie detalista pod względem sprzedaży. Do niego należą m.in. sieci Lidl i Kaufland. Mało kto zdaje sobie sprawę, że obok popularnych marketów w niemieckiej grupie jest też firma zajmująca się zbieraniem, sortowaniem i recyklingiem śmieci.

Wkrótce Schwarz Gruppe może sporo namieszać w Polsce także na polu odpadów, bo w połowie sierpnia przejęła kontrolę nad Toensmeier, które w naszym kraju ma 35 oddziałów i zajmuje się zbiórką oraz wywozem odpadów w siedmiu województwach, zatrudniając blisko tysiąc osób.

- Lidl może podejść innowacyjnie do rynku śmieciowego. Ma wiele pomysłów, kapitał i potencjał, żeby wiele zmienić, a nawet zrewolucjonizować rynek - mówi Bernhard Skiba, ekspert od gospodarki komunalnej, cytowany przez Portal Samorządowy.

Zwieźli im do wsi nielegalne śmieci z Niemiec

Wskazuje, że przydałoby się trochę "namieszać" na polskim rynku odpadów, bo w tej chwili mamy zastój i brak nowych rozwiązań. Nowe pomysły spowodowałyby wzrost konkurencji i korzyści dla mieszkańców.

Nie wyklucza, że podobnie jak w Niemczech, jadąc na zakupy będzie można wyrzucić śmieci.

- W Niemczech takie połączenie działa. Pojemniki na odpady są bardzo często ustawiane właśnie w pobliżu dyskontów czy supermarketów, bo ludziom jest wygodnie jadąc na zakupy pozbyć się wysegregowanych odpadów - wskazuje.

- Jeśli firma zostanie z tym samym personelem co w Toensmeier, to wiele się nie zmieni, bo ci ludzie są przez lata tak, a nie inaczej wychowani, ale jeśli sięgnie po innowacje i pomysły, które realizowane są w Lidlu, może się wiele zmienić - podkreśla Bernhard Skiba.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: recykling, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

AndrzejPozamykali kopalnie a w nich odpady z reaktorów niemieckich skitrane i zasypane! Taka filozofia i etyka!

10-10-2018

fojtNiemieckie śmieci te tu będą zwozić i składować jako polskie, bo tu mają sklepy?

10-10-2018

WaldekBardzo dobry pomysł. Wreszcie coś z tych odpadow powstanie.

Rozwiń komentarze (12)