Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Regiony promują się masażami na dworcach kolejowych

0
Podziel się:

Poza broszurami promującymi północną część Portugalii oraz hiszpańską Galicję w prowizorycznych biurach podróży, usytuowanych w poczekalniach dworców kolejowych, oferowany jest masaż.

Regiony promują się masażami na dworcach kolejowych
(mvcaf / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Organizacja Turystyczna Północnej Portugalii (TNP) współpracuje ze swoim odpowiednikiem z hiszpańskiej Galicji promując oba regiony masażami na stacjach kolejowych Półwyspu Iberyjskiego. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Przed świętami Bożego Narodzenia obie organizacje reklamują wspólnie swoje regiony wśród osób podróżujących pociągami. Poza broszurami promującymi północną część Portugalii oraz hiszpańską Galicję w prowizorycznych biurach podróży, usytuowanych w poczekalniach dworców kolejowych, oferowany jest masaż.

Jak poinformował szef TNP Melchior Moreira, niecodzienne akcje prowadzone były już w kilku miastach Hiszpanii, m.in. w Madrycie oraz Valladolid.

_ Za każdym razem akcje organizujemy na dworcach kolejowych, oferując podróżnym informacje o walorach turystycznych Północnej Portugalii i hiszpańskiej Galicji, a także bezpłatny masaż _ - powiedział Moreira.

Przed tegorocznym Bożym Narodzeniem masażystki opowiadają o urokach zachodnio-północnych regionów Półwyspu Iberyjskiego po portugalskiej stronie. Od grudnia bezpłatne zabiegi relaksacyjne dla podróżnych dostępne są na wybranych stacjach kolejowych w Porto i Lizbonie.

Masaże odbywają się na specjalnym krześle. Podróżny siada na nim umieszczając głowę w wyściełanym miękkim tworzywem otworze, ramiona zaś opiera na osadzonych przed sobą oparciach. Ciało lekko wysunięte do przodu jest masowane przez wykwalifikowaną terapeutkę.

_ Po takim zabiegu w pamięci podróżnego pozostaną zapewne miłe wspomnienia ze spotkania z przedstawicielkami naszych regionów. Mamy nadzieję, że te niecodzienne akcje zaowocują w przyszłości częstszymi wizytami turystów w naszej słynącej z wód termalnych części Półwyspu Iberyjskiego _ - powiedział Melchior Moreira.

Przedstawiciel TNP ujawnił, że głównym celem masaży w poczekalniach dworców kolejowych jest przyciągnięcie turystów do położonych przy północnej granicy Portugalii z Hiszpanią wód termalnych w Chaves, Verin, Vidago i in.

_ Dążymy do tego, aby nasze uzdrowiska z rozbudowaną bazą hotelową stały się wizytówką Euroregionu Galicja-Północna Portugalia i kojarzyły się na całym świecie z turystyką _- dodał Moreira.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)