Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Rekordowa kara dla Telekomunikacji

0
Podziel się:

UKE nałożył na TP SA karę w wysokości 338,97 mln zł. To najwyższa kara w historii.

Rekordowa kara dla Telekomunikacji
(Tomasz Gzell/PAP)

UKE nałożył na TP SA karę w wysokości 338,97 mln zł za zbyt wysokie opłaty za utrzymanie łącza przy rozdzieleniu dostępu do internetu od abonamentu telefonicznego.

Anna Strężyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, nałożyła na TP SA karę między innymi również za to, że operator ten nie przedstawił do zatwierdzenia cennika usług neostrada tp oraz regulaminu świadczenia usługi neostrada tp obowiązujących od dnia 15 lutego 2007 r.

Strężyńska już wcześniej zapowiedziała, że opłata za utrzymanie łącza jest elementem regulowanym przez urząd. Z tym nie zgadza się TP SA. Operator wyliczył, że opłata za utrzymanie łącza przy usłudze neostrada tp będzie wynosiła 30 zł netto, a oprócz tego klient ponosić musi jeszcze cennikową opłatę za internet.

Według UKE, opłata za utrzymanie łącza powinna wynieść maksymalnie 22 zł netto.

Nie jest to pierwsza kara nałożona na Telekomunikację przez UKE. Jest to jednak jedna z najwyższych kar w historii nałożonych na tego operatora. TP SA ma jeszcze prawo odwołania się od tej decyzji i z pewnością z niego skorzysta.

Należy przypomnieć, że nakładaniu przez UKE kar na TP SA związanych z regulowaniem cen detalicznych dotyczących internetu sprzeciwia się Komisja Europejska. Nie jest wykluczone, że sprawa ta trafi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Dzisiejsza decyzja UKE może więc dopiero rozpoczynać prawdziwą wojnę pomiędzy UKE a TP SA.

Odpowiedzi od TP można spodziewać się prawdopodobnie jutro.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)