Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE! Rewelacyjne dane z rynku pracy
PILNE! GUS podał dane o wynagrodzeniach

Rekordowe inwestycje w energię odnawialną

Rekordowe inwestycje w energię odnawialną

Fot. Chuck Coker/Flickr (CC BY-ND 2.0)

Globalne inwestycje w energię odnawialną są rekordowo wysokie. Wskazują na to dane Organizacji Narodów Zjednoczonych za zeszły rok.

W roku 2015 na świecie w zieloną energię zainwestowano blisko 290 miliardów dolarów. To o osiem miliardów więcej niż w rekordowym roku 2011. Autorzy raportu z Programu Środowiskowego ONZ (UNEP) zwracają uwagę, że inwestycje po raz pierwszy były większe w krajach rozwijających się niż w krajach bogatych. Liderem są Chiny, na drugim miejscu jest Europa, na trzecim USA.


Eksperci podkreślają, że systemy produkcji energii odnawialnej są coraz tańsze, a poza tym można je budować stosunkowo szybko. Ale zielona energia ciągle stanowi dużą mniejszość, około dziesięciu procent procent całej energii produkowanej na świecie.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
jadowity
95.90.212.* 2016-03-25 22:52
Nic w Polsce nie jest tak blokowane jak energia odnawialna, przez lobby energetyczne, lobby energetyczne jest jak pies ogrodnika ,sami nie zrobia i innym nie dadza.Kto chce posatwic wiatrak za swoje pieadze, na swoim polu, trafi na takie ustawy zrobione przez skorumpowny sejm, ze oczy szeroko otworzy.Co innego w mediach a co innego w realu.Jak pismak raz sam co zrobi ,albo jego brat to pismak moze dowie sie prawdy.Albo sproboj sam za swoje pienadze ,kupic baterie fotowoltaik i dogadac sie z elektrownia bez ukladow lapowek i na wzglednych warunkach i nie za 20 procent ceny energii.
bertsi
159.205.127.* 2016-03-25 20:20

zielona energia ciągle stanowi dużą mniejszość, około dziesięciu procent procent całej energii produkowanej na świecie.

Po prostu jest kryzys i budżety państw nie udźwigną większych dopłat.