Trwa ładowanie...
bDUCoLLp

Notowania

Energia Odnawialna – Wszystkie wiadomości

8
15.04.2021 13:35

ENERGIA ODNAWIALNA
 / 
Morskie farmy wiatrowe za 130 mld zł. Wskazano lokalizacje

Program budowy morskich farm wiatrowych będzie wart nawet 130 mld zł i ma doprowadzić do powstania 11 gigawatów mocy do 2040 r.– powiedział wiceminister klimatu i środowiska Guibourgé-Czetwertyński.

2
07.02.2021 13:27

OZE
 / 
Firmy kupują coraz więcej "zielonego" prądu

Najwięksi dostawcy energii elektrycznej w Polsce sprzedadzą w 2021 roku znacznie więcej "zielonego" prądu, wytwarzanego ze źródeł odnawialnych, podaje PAP. Ostatni duży kontrakt PGE to dostawa energii wyłącznie z OZE do polskich oddziałów PepsiCo.

78
24.12.2020 9:51

ENERGIA ODNAWIALNA
 / 
Paląc drewnem w piecu pomożesz krajowi

Ostatnia szansa, aby zwiększyć udział "zielonej" energii w Polsce w 2020 roku i pomóc naszemu krajowi wywiązać się z unijnych zobowiązań to… napalenie na Święta drewnem w piecu. To dziś najważniejsza technologia OZE w Polsce.

13
01.08.2020 15:25

PALIWA
 / 
Kanada wydobywa coraz mniej ropy naftowej. Rośnie za to zainteresowanie energią odnawialną

Kolejne instytucje wycofują się z finansowania wydobycia ropy naftowej w Kanadzie, za to rosną inwestycje w produkcję energii odnawialnej. Kanadyjski sektor naftowy po raz kolejny w tym roku obniżył prognozy wydobycia ropy

560
29.07.2020 12:10

ENERGETYKA
 / 
PiS przeprasza się z wiatrem. Emilewicz chce zasilić Polskę prądem z OZE

Będzie nowelizacja ustawy zabraniającej stawiania wiatraków elektrowni wiatrowych w odległości od budynków mniejszej niż dziesięciokrotność ich wysokości (tzw. 10H). Ustawa autorstwa posłów PiS, zwana też antywiatrakową, zablokowała rozwój elektrowni wiatrowych.

bDUCoLLr
6
08.07.2020 20:01

ENERGIA
 / 
Europejski Zielony Ład. KE proponuje wykorzystywanie wodoru, ekolodzy sceptyczni

W celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych należy zwiększyć wykorzystywanie wodoru - zakłada strategia Komisji Europejskiej. Jednak środowiska ekologiczne chłodno przyjęły tę propozycję. Zieloni obawiają się, że Unia skupi się przede wszystkim na wodorze kosztem technologii energii odnawialnej.

91
10.06.2020 12:07

ENERGIA
 / 
Polacy chętnie inwestują w panele na dachach. "Nadchodzi rewolucja lokalna"

- Mamy ogromny sukces programu "Mój prąd". Kolejny rekord pobity w maju pomimo pandemii - ponad 14 tys. złożonych wniosków - cieszył się Michał Kurtyka, minister klimatu, który był gościem programu "Money. To się liczy". - Polacy bardzo chętnie korzystają z paneli fotowoltaicznych zakładanych na dachach swoich domów, bardzo chętnie sięgają po nową odsłonę programu "Czyste powietrze", w którym jest możliwość korzystania z pompy ciepła. To są takie odnawialne źródła energii, w których osiągamy już pewną efektywność kosztową - powiedział minister klimatu. - Wiele na to wskazuje, że nadchodzi rewolucja lokalna, jeżeli chodzi o zaopatrzenie w energię. Lokalne bezpieczeństwo energetyczne będzie budowane za pośrednictwem wielu tysięcy rozproszonych instalacji - mówił Michał Kurtyka. Jak dodał, transformacji centralnej będzie towarzyszyła oddolna, która jest napędzana inwestycjami dziesiątków tysięcy Polaków.

32
10.02.2020 9:19

FOTOWOLTAIKA
 / 
OZE. Energia ze słońca rozkręca się w Polsce, jesteśmy w unijnej czołówce

Coraz więcej osób montuje panele słoneczne, czym napędza się fotowoltaiczny biznes. Skokowy wzrost napędza coraz większa rentowność - instalacje są coraz tańsze, więc szybciej się zwracają. Eksperci dodają, że to dopiero początek, a branża ma gigantyczny potencjał.

5
22.11.2019 9:10

ENERGIA
 / 
Francja stawia na energię z wiatru. Farma wiatrowa powstanie u wybrzeży Normandii

Francuski rząd ogłosił w poniedziałek swoje plany dotyczące budowy morskiej farmy wiatrowej o mocy 1 GW u wybrzeży Normandii. Elektrownia ma składać się z 80 turbin o mocy 12 MW każda, które zostaną rozlokowane w miejscu o "bardzo korzystnych" warunkach wietrznych.

bDUCoLLx
229
12.11.2019 12:15

ENERGETYKA ODNAWIALNA
 / 
Źródła odnawialne. Część Polski już porzuciła węgiel. Prawie cała energia z OZE na Warmii i Mazurach

Węgiel to obecnie wróg ludzkości. Ci, którzy są o tym przekonani, przyklasną Warmii i Mazurom. To zielone płuca Polski. Są też i płuca zupełnie czarne.

19
09.10.2019 19:08

GOSPODARKA
 / 
Elektromobilność nie tylko dla dużych miast. Prezes PGE wierzy w elektryczną rewolucję

- W 2025 roku infrastruktura dla samochodów elektrycznych będzie już gotowa - deklaruje w rozmowie z money.pl Paweł Śliwa, prezes Polskiej Grupy Energetycznej. W przyszłym roku w Polsce będzie dodatkowe 200 punktów ładowania samochodów elektrycznych, do 2025 roku liczba takich miejsc zwiększy się do 1,5 tys. - Elektromobilność jest na jednym z czołowych miejsc w naszej strategii - podkreśla prezes. Jak przyznaje w rozmowie z money.pl, jest przekonany, że w ciągu najbliższych lat na ulice polskich miast wyjadą kolejne pojazdy elektryczne. - Koncerny samochodowe nie chwalą się już kolejnymi samochodami spalinowymi, tylko mówią głośno o premierach elektryków. Jeżeli jedna z czołowych grup producentów deklaruje, że wprowadzi aż 25 modeli takich pojazdów, to doskonale widać trend - mówi. - Rozwój elektromobilności nie może się opierać wyłącznie o największe miasta - dodaje i zaznacza, że koncern będzie przekonywał Polaków do zmian przyzwyczajeń samochodowych nawet w małych miejscowościach. W rozmowie z money.pl Paweł Śliwa tłumaczy również, skąd PGE ma zieloną energię i jak planuje ją rozwijać. Więcej w materiale wideo.

06.09.2019 18:51

PGE
 / 
KGHM i PGE będą współpracować przy projektach fotowoltaicznych

KGHM Polska Miedź i Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisały podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektów fotowoltaicznych. Należąca do grupy kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna, odpowiedzialna za realizację Programu PV w ramach całej grupy, jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 14 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz jedną farmę fotowoltaiczną na Górze Żar. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2 188,9 MW.

05.09.2019 14:09

PGE
 / 
Grupa PGE z ekologicznymi stacjami ładowania. To jedyna taka sieć w Polsce

PGE Nowa Energia, operator stacji ładowania aut elektrycznych, podpisała umowę ze spółką PGE Energia Odnawialna, na mocy której energia elektryczna w należących do Grupy Kapitałowej PGE stacjach będzie pochodzić w całości ze źródeł odnawialnych.

bDUCoLLy
26.03.2019 16:39

PGE
 / 
Czas na zieloną energię. W Krynicy o innowacjach, które zmienią polską energetykę

Wytwarzanie i magazynowanie energii, budowa klastrów i mikrosieci, rozwój elektromobilności, smart grid czy smart home – to wyzwania, przed którymi stoi dziś sektor energetyczny. Rozwiązań, PGE i naukowcy szukali w Krynicy, podczas konferencji ”Polska energetyka w obliczu innowacji”.

60
15.11.2018 6:46

OZE
 / 
Fiasko odnawialnej energii w Polsce. Inwestycje na zatrważająco niskim poziomie

Nasza polityka względem OZE zawiodła. Jeśli nie spełnimy unijnych wymogów dotyczących 15-proc. udziału zielonej energii (co jest bardzo prawdopodobne), przyjdzie nam płacić nawet 8 mld zł rocznie, by kupić ja z innych krajów.

24.09.2018 11:52

ENERGIA
 / 
Energetyka obywatelska. Przyszłość energetyki to każdy z nas

Ekspert mówił w programie "Money. To się liczy" o nowej inicjatywie walki ze smogiem, w której może uczestniczyć każdy. - Założyliśmy taki ruch "Więcej niż energia". To jest 150 podmiotów rządowych, samorządowych, prywatnych, które deklarują, że przyszłość widzą w rozwoju energetyki rozproszonej. Nie takim scentralizowanym systemie jak obecnie, opartym o kilkanaście wielkich elektrowni, ale energetyce obywatelskiej, rozproszonej, opartej na źródłach odnawialnych i lepszym wykorzystaniu energii. Panele solarne na dachu mogą się nie zwrócić przez 15 lat, ale poprawiają jakość życia, człowiek ma spokój przez pół roku, nie trzeba schodzić do piwnicy palić w piecu - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.

143
02.05.2018 18:43

ENERGIA ODNAWIALNA
 / 
Niemcy samowystarczalne. Energia odnawialna pokrywa zapotrzebowanie całego kraju

Pierwszy raz w historii Niemcy pokryły całe swoje zapotrzebowanie na moc odnawialnymi źródłami energii (OZE). Ceny prądu spadły do wartości ujemnych, a ogromny nadmiar energii musiał trafić do sąsiadów - informuje Bartłomiej Derski, portal WysokieNapiecie.pl

141
16.06.2017 6:21

ENERGIA ODNAWIALNA
 / 
Energia odnawialna zdominuje rynek do 2040 r. Węgiel największym przegranym

W Europie spowalniający popyt, malejący koszt energii ze źródeł odnawialnych i zastępowanie węgla gazem ziemnym spowodują spadek zużycia paliw kopalnych o 87 proc. do 2040 r. - przewidują autorzy raportu.