Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowo wysokie ceny żywności na świecie

0
Podziel się

Ceny żywności osiągnęły najwyższy poziom, odkąd FAO rozpoczęła badania w 1990 r.

Rekordowo wysokie ceny żywności na świecie
(craftvision/iStockphoto)
bEazxdmJ

Światowe ceny żywności osiągnęły w styczniu rekordowo wysoki poziom - poinformowała agenda Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

FAO opiera się na wskazaniach indeksu cen żywności, który mierzy miesięczne ceny koszyka towarów spożywczych. Jak podaje organizacja, indeks osiągnął w styczniu 231 punktów, co oznacza wzrost o 3,4 procent w stosunku do grudnia 2010 r.

_ Jest to najwyższy poziom, odkąd FAO rozpoczęła pomiary cen żywności w 1990 roku. Ceny wszystkich monitorowanych grup towarowych odnotowały silny wzrost w styczniu, z wyjątkiem cen mięsa, które pozostały niezmienione _ - poinformowała FAO.

bEazxdmL

Ekonomista FAO Abdolreza Abbassian uważa, że wysokie ceny żywności będą się w najbliższych miesiącach utrzymywać. - _ Wysokie ceny żywności są poważnym problemem zwłaszcza dla ubogich krajów, które mogą mieć problemy z finansowaniem i importem żywności dla biednych rodzin, które przeznaczają znaczną część swoich dochodów na jedzenie _ - powiedział cytowany przez FAO ekspert.

Jego zdaniem, pozytywną wiadomością może być to, że w wielu państwach z powodu dobrych zbiorów krajowe ceny niektórych produktów żywnościowych są w porównaniu do cen światowych nadal niskie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t113201.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zywnosc;do;wakacji;zdrozeje;o;5;procent,206,0,755150.html) Żywność do wakacji zdrożeje o 5 procent Najwięcej wzrosną ceny mąki, oleju, warzyw i owoców. To wina słabego urodzaju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;podwyzki;cen;to;wina;spekulantow,245,0,765173.html) Sawicki: Podwyżki cen to wina spekulantów W drugiej połowie roku powinniśmy obserwować spadek cen surowców rolnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t100773.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;ukrainie;rekordowe;ceny;za;kasze,52,0,762420.html) Na Ukrainie rekordowe ceny za kaszę W związku ze wzrostem ceny mieszkańcy Kijowa rzucili się na poszukiwanie najtańszej kaszy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;za;liberalizacja;handlu;zywnoscia,192,0,758464.html) Polska za liberalizacją handlu żywnością Według ministra rolnictwa dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo żywnościowe.
bEazxdnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)