Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Religa: Nie zamierzamy walczyć z Jelfą

0
Podziel się:

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapewnił , że decyzja o zamknięciu całej produkcji w jeleniogórskiej fabryce leków spowodowana jest jedynie "zagrożeniem dla życia
ludzi". "Nie jest w interesie ministra zdrowia, ani kogokolwiek, aby walczyć z Jelfą - powiedział.

Religa: Nie zamierzamy walczyć z Jelfą
(PAP/Radosław Pietruszka)
bEUfDeLF

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapewnił, że decyzja o zamknięciu całej produkcji w jeleniogórskiej fabryce leków spowodowana jest jedynie "zagrożeniem dla życia ludzi". "Nie jest w interesie ministra zdrowia, ani kogokolwiek, aby walczyć z Jelfą - powiedział.

"Mieliśmy i jeszcze mamy sytuację zagrożenia życia ludzi, którzy mogli użyć jeden z preparatów produkowanych w tym miejscu" - powiedział Religa.

Dodał, że "istnieje podejrzenie i możliwość, że te nieprawidłowości towarzyszą też produkcji innych leków". "Dlatego moim obowiązkiem jest ZOBACZ TAKŻE:

bEUfDeLH

zlikwidować to zagrożenie i stąd decyzja o wstrzymaniu całej produkcji w Jelfie" - podkreślił minister zdrowia.

W czwartek Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wstrzymaniu całej produkcji w Jelfie. Decyzja jest skutkiem groźnej pomyłki, do której doszło w Jelfie. Chodzi o wypuszczenie na rynek opakowań leku corhydron, które zamiast tej substancji zawierały silny specyfik, stosowany do znieczulania podczas operacji. W piątek Jelfa odwołała się od decyzji GIF.

bEUfDeMi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)