Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Dłużej nad morze. Zaczyna się remont krajowej siódemki od Modlina do Przyborowic

Dłużej nad morze. Zaczyna się remont krajowej siódemki od Modlina do Przyborowic

Remont ma potrwać do końca roku
Remont ma potrwać do końca roku

W poniedziałek zacznie się remont krajowej siódemki między węzłem Modlin a skrzyżowaniem z DW 570 w Przyborowicach - poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Roboty na drodze krajowej (DK) będą prowadzone odcinkami po 500 metrów długości. "Na remontowanym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Ponadto będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 60 km/h" - poinformowała GDDKiA w piątkowym komunikacie.

Zobacz, jak wyglądała droga w okolicach wsi Rytel

Remont zaplanowano na odcinku ok. 15 km, między węzłem Modlin a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką (DW) 570 w Przyborowicach (z wyłączeniem węzła Załuski). Jak poinformowała GDDKiA, wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki. Koszt remontu to 20 mln zł.

Jak dodano w komunikacie, zakres prac obejmuje "frezowanie nawierzchni, ułożenie dwóch nowych warstw - wiążącej i ścieralnej, wykonanie oznakowania poziomego, remont chodników, konserwacja odwodnienia oraz wymianę elementów galanterii betonowej".

Jak zapewniła GDDKiA, zakończenie robót powinno nastąpić najpóźniej do końca roku 2017 roku.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
alex
2017-08-21 13:29
A kiedy remont siódemki od Płońska do Mławy?
Warszawiak
2017-08-20 15:12
Brawo PIS
xyz
2017-08-20 15:09
Do ``cvq``Gdybyś misiu jechał kiedyś ta drogą, lub potrafił korzystać z kompa ( po za pisaniem komentarzy ) to wiedziałbyś, że ta droga MA PO DWA PASY w obu kierunkach. Łatwiej pisać niż najpierw sprawdzić ? Biedactwo.
Pokaż wszystkie komentarze (26)