Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Resort skarbu tworzy spółkę. Zajmie się...

0
Podziel się:

MSP chce, by spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe(PIR) była gotowa operacyjnie w drugim kwartale, wtedy zostanie dofinansowana kapitałowo.

Resort skarbu tworzy spółkę. Zajmie się...
(Reporter)

MSP chce, by spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe(PIR) była gotowa operacyjnie w drugim kwartale, wtedy zostanie dofinansowana kapitałowo - poinformował minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

_ - Chcemy, żeby spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe była operacyjnie gotowa w drugim kwartale, wtedy zostanie dofinansowana kapitałowo, tak jak to miało miejsce w przypadku BGK, może nie od razu w takiej kwocie _ - powiedział minister.

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski poinformował dziennikarzy, że początkowo na dokapitalizowanie Polskich Inwestycji Rozwojowych może być potrzebne ok. 300 mln zł.

_ - Dokapitalizowanie Polskich Inwestycji Rozwojowych możemy zrobić w ramach IPO Energii, część akcji Energii może zostać wniesiona do PIR i tam sprzedana w ramach IPO. Musielibyśmy jednak dostać na to zgodę Rady Ministrów _ - powiedział w czwartek Tamborski.

Czytaj więcej w Money.pl
Idzie kryzys i bardzo dobrze Nie mamy pojęcia o gospodarce, a inwestowanie nas nie interesuje. Ale właśnie nadchodzi czas, który wszystko postawi na głowie.
Tak się chroni pieniądze w kryzysie Zobacz, jak znaleźć właściwe spółki, jakich unikać i na co zwracać uwagę.
Nie chcą inwestować. Czekają na zachęty? - _ Wątpię, czy będziemy nadal inwestować w Wielkiej Brytanii na taką skalę, jak do tej pory, dopóki rząd nie przedstawi propozycji zachęcających do nowych projektów _ - powiedział szef oddziału RWE.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)