Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Restauracje Sphinx mają nowego dostawcę. Umowa podpisana

0
Podziel się:

Szacunkowa wartość obrotu z dystrybutorem wyniesie 272 mln zł.

Restauracje Sphinx mają nowego dostawcę. Umowa podpisana
(Sfinks Polska, mat. prasowe)

Sfinks Polska wybrało Eurocash na dystrybutora produktów do lokali w kolejnych 5 latach - podała spółka. Szacunkowa wartość obrotu z dystrybutorem wyniesie 272 mln zł.

Umowa dystrybucji obowiązuje od 1 czerwca 2015 r. przez okres 5 lat, z możliwością jej przedłużenia na wniosek Sfinks na kolejne 3 lata. Wraz z jej zawarciem rozwiązaniu uległa poprzednia umowa dystrybucji zawarta z Eurocash.

"Umowa nie przyznaje dystrybutorowi wyłączności w zakresie realizacji dostaw czy też świadczenia usług dystrybucyjnych wobec spółki oraz wskazanych przez nią lokali, przewiduje się natomiast, że Eurocash S.A. będzie miał status większościowego dystrybutora" - czytamy w komunikacie.

Notowania tygodniowe akcji Sfinks i Eurocash

Umowa dystrybucji dotyczy produktów centralnych pochodzących od wskazanego przez spółkę dostawcy, z którym spółka ma zawarte oddzielne umowy lub wytwarzanych na podstawie niejawnych receptur spółki oraz produktów uzupełniających. Obowiązuje w odniesieniu do lokali prowadzonych przez Sfinks, jak również wskazane przez Sfinks lokale prowadzone przez podmioty z nią powiązane lub inne podmioty, z którymi Sfinks lub podmioty z nią powiązane współpracują na podstawie umowy franczyzy lub innej umowy cywilno-prawnej i dotyczy lokali istniejących na dzień zawarcia umowy, jak również lokali, które powstaną w przyszłości, podano również.

W połowie maja Sfinks Polska podało, że zarządza 108 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 94 restauracji Sphinx (segment casual dining), 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami Wook. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Sfinks Polska jest notowany na GPW od 2006 r.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). Poprzez szereg formatów dystrybucji, grupa Eurocash koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce. Po połączeniu z grupą Tradis w ramach prowadzonych przez grupę różnych formatów franczyzowych skupionych jest około 10 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)