Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bankowy startup pozyskał 250 milionów dol. Jest już wyceniany na 1,7 mld

3
Podziel się

Konto w Revolut pozwala na bezprowizyjne płacenie w 150 walutach. Startup pozyskał właśnie dodatkowe finansowanie i zwiększył kapitał całkowity do 340 milionów dolarów. Stał się też jedną z najszybciej rosnących spółek technologicznych w Europie.

Revolut chce zrewolucjonizować rynek bankowy
Revolut chce zrewolucjonizować rynek bankowy (Facebook/revolutapp (screen))
bDSGGeYB

Konto w Revolut pozwala na bezprowizyjne płacenie w 150 walutach. Startup pozyskał właśnie dodatkowe finansowanie i zwiększył kapitał całkowity do 340 mln dol. Stał się też jedną z najszybciej rosnących spółek technologicznych w Europie.

Finansowy startup pozyskał właśnie 250 mln dol. w nowej rundzie finansowania i jest teraz wyceniany na 1,7 mld dol. Dzięki temu, spółka stała się jednym z najszybciej rosnących europejskich "jednorożców". Tak właśnie nazywa się startupy warte więcej niż miliard dolarów.

Revolut. Czy to bankowa rewolucja?

Firma podaje, że przez jej konta przepływa miesięcznie już ponad 1,8 mld dol., a aplikacja pozyskuje dziennie nawet 8 tys. nowych klientów. Na czym polega usługa? Konto, oparte na aplikacji Revolut pozwala na płacenie za granicą w 150 walutach, a także na wysyłanie przelewów krajowych i międzynarodowych po kursie międzybankowym, a więc bez marż i dodatkowych opłat.

bDSGGeYD
Zobacz także: Polska będzie miała swojego jednorożca? Zobacz wideo

Startup powstał w 2015 roku w Londynie, ma już 1,7 mln klientów i zrealizował około 60 mln transakcji za łączną kwotę 15 mld dol.

bDSGGeYJ

Aplikacja zyskuje również popularność nad Wisłą. - Od lutego udało się podwoić liczbę klientów w Polsce z 50 do 100 tys. To tylko pierwszy sygnał jak duży potencjał tkwi w polskim rynku i jak szybko Polacy potrafią identyfikować korzystne dla siebie rozwiązania - mówi Karol Sadaj, Country Manager Revolut w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSGGeZe
wiadomości
KOMENTARZE
(3)
Piotr
3 lata temu
No i super!!!
Karol
3 lata temu
co to jest startup?
Irek
3 lata temu
Najlepszy zwrot z inwestycji daje Hot forex :)
bDSGGeZf