Trwa ładowanie...
bDJkYMwR

Notowania

Aplikacje – Wszystkie wiadomości

10.12.2020 12:41

APLIKACJE
 / 
Facebook i Messenger z problemami. Awaria aplikacji w całej Europie

Aplikacje Facebok i Messenger w czwartek doznały awarii. Raport na stronie downdetector.pl podaje, że kłopoty techniczne dotyczą prawie całej Europy. Kiedy uda się uporać z kłopotem?

03.09.2020 14:11

RYNEK PRACY
 / 
Jak długo czekać na kontakt od rekrutera?

"Jak długo powinienem czekać na odzew ze strony rekrutera na moją aplikację? Staram się o pracę do dużej korporacji. Wysłałem swoje CV miesiąc temu i na razie nie ma żadnego kontaktu. Czy powinienem ją wysłać raz jeszcze? Może rekruter jej nie widział?"

2
11.08.2020 12:40

ZAKAZ
 / 
Tik Tok będzie zakazany? "Ameryka prowadzi grę. Jesteśmy za wolnością"

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Mike Pompeo ma odwiedzić Polskę. Walczy o zakazanie używania, także w naszym kraju, pewnych aplikacji, jak chociażby Tik Tok. - Sprawa internetu jest bardzo złożona. Z jednej strony stoimy na stanowisku, że rozwój internetu był możliwy tylko dlatego, że była pewna swoboda i na niej wyrosło wiele rozwiązań, z których korzysta cały świat - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Jesteśmy zwolennikami wolności, byliśmy przeciwnikami ACTA 2. Pojawiają się kwestie takich aplikacji. Decyzji jeszcze nie ma, interesy USA są tu dość oczywiste. Ameryka prowadzi pewną grę, ale ostatecznie skończy się to pewnym porozumieniem. Dzisiaj to pewnego rodzaju próba sił i negocjacji - dodał.

37
14.02.2020 8:35

APLIKACJE
 / 
Lover - nowy światowy projekt Polaka. Skusił twórcę Tindera i fundusz Kulczyka

Jaś Bagniewski rozkręca nowy, globalny biznes. Wraz ze wspólnikami uruchamiają aplikację Lover, która ma dbać o zdrowie seksualne użytkowników. Lista inwestorów jest bardzo ciekawa, a spółka już na wczesnym etapie rozwoju pozyskała 5 mln dol.

15
20.07.2019 19:21

APLIKACJE
 / 
Klikamy: zezwól. "Nie mamy pojęcia, na co się zgadzamy"

- Gdy instalujemy aplikację, jesteśmy zawsze proszeni o podanie jakichś danych. Zwykle automatycznie klikamy w komunikat: zezwól, tymczasem dane to towar najbardziej pożądany, który rozpędza światową gospodarkę. Ludzie instalują aplikacje i nie mają pojęcia, na co się zgadzają – mówił w programie „Money. To się liczy” Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.

bDJkYMwT
13
19.07.2019 11:35

TROLLE
 / 
Farmy trolli zacierają ręce. Twoje zdjęcie z FaceApp bardzo im się przyda

- Nie mam aplikacji FaceApp, bo mam świadomość, że jest to szeroka brama, która otwiera dostęp do wszystkich naszych danych – powiedział w programie „Money. To się liczy” Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. – Na co dzień bardzo chronimy swoją prywatność, instalując aplikację, tracimy czujność i oddajemy nasze dane – co ważne – nie wiadomo komu. W przypadku FaceApp nasz wizerunek może być wykorzystany przez farmy trolli, którzy w ten sposób uwiarygadniają siebie w świecie wirtualnym.

15.04.2019 11:34

APLIKACJE
 / 
Rząd wyłączy Ubera? Minister cyfryzacji odpowiada

- To był postulat taksówkarzy, to z technicznego punktu widzenia jest niemożliwe. Nas interesuje, żeby była możliwość korzystania z aplikacji na równych prawach, żeby wszyscy mieli równe prawa i obowiązki, z perspektywy fiskalnej i bezpieczeństwa użytkownika - mówił w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski.

1
11.04.2019 13:43

FIRMY
 / 
Firmy powoli przechodzą transformację cyfrową. "30-37 proc. ma strategię"

- Tylko 30 - 37 proc. firm ma strategię związaną z transformacją cyfrową - powiedział w programie "Money. To się liczy" Robert Czuła, prezes Soneta. Jak mówił, proces cyfryzacji w firmach jest długotrwały: docelowo chodzi o to, by procesy w firmie odbywały się drogą elektroniczną i by dane były gromadzone w jednym miejscu, łatwo dostępne.

10.04.2019 16:28

DOMY MEDIOWE
 / 
Domy mediowe coraz częściej sięgają po aplikacje zakupowe. Ale mają też swoje zastrzeżenia

Zbieranie danych w celu dalszej komunikacji z konsumentami, tworzenie ich profili i segmentacja użytkowników to, zdaniem części ekspertów, największe atuty aplikacji zakupowych. Niektórzy zauważają również, że interakcje nabywców z markami cechują się większym zaangażowaniem niż w przypadku zwykłych reklam displayowych.

bDJkYMwZ
5
02.01.2019 12:09

TECHNOLOGIE
 / 
Politycy na WhatsAppie i Signalu. Posłowie chcą kontroli aplikacji

Fanów komunikatorów wśród rządzących jest wielu. Wiernym użytkownikiem jest choćby premier Morawiecki. Czy te rozmowy są w pełni bezpieczne? Posłowie mają wątpliwości.

460
14.05.2018 6:07

APLIKACJE
 / 
Na Orlenie zapłacisz telefonem. Stacje szykują się na rewolucję

Orlen testuje nowy system płatności mobilnych - dowiedział się money.pl. Największa sieć paliwowa w Polsce chce uruchomić Orlen Pay. Klienci mają tankować i płacić dzięki niemu szybciej. Koncern natomiast zaoszczędzi.

106
01.05.2018 20:35

APLIKACJE
 / 
Facebook jak Tinder. Zapowiedź Zuckerberga wstrząsnęła konkurentami

Mark Zuckerberg ogłasza: na Facebooku będzie można randkować. Skutek? Największa konkurencja spada z klifu. Spółka Match Group, właściciel między innymi Tindera, zaliczyła najgorszy dzień od ponad dwóch lat. Straciła ok. 2 mld dolarów.

3
26.04.2018 8:25

APLIKACJE
 / 
Bankowy startup pozyskał 250 milionów dol. Jest już wyceniany na 1,7 mld

Konto w Revolut pozwala na bezprowizyjne płacenie w 150 walutach. Startup pozyskał właśnie dodatkowe finansowanie i zwiększył kapitał całkowity do 340 milionów dolarów. Stał się też jedną z najszybciej rosnących spółek technologicznych w Europie.

bDJkYMxa
32
20.04.2018 12:12

APLIKACJE
 / 
Gdyby nie smartfon tych usług by nie było. Korzystasz z nich w swoim telefonie?

Bez smartfonu nie wypożyczymy stojącego na ulicy samochodu, nie wynajmiemy roweru miejskiego, nie zrobimy szybkiego przelewu …Także kupowanie i oszczędzanie wyglądałoby zupełnie inaczej. A tak wystarczy telefon i kilka prostych zasad.

29.01.2014 6:10

APLIKACJE
 / 
Google będzie robić prognozy giełdowe?

- Jest wiele rzeczy, które moglibyśmy robić, ale nie robimy ich, bo są nielegalne - tak o zastosowaniu danych, które użytkownik pozostawia za sobą w internecie, mówi Eric Schmidt z Google.

26.11.2013 6:00

APLIKACJE
 / 
Aplikacje na iOS. Sprawdź obowiązkowe programy na urządzenia Apple

Instalacja oprogramowania może sprawić, że nudny raport będzie wciągający niczym gra komputerowa.

19.11.2013 6:00

APLIKACJE
 / 
Ściąganie aplikacji jest jak jazda autostopem

Oto zestaw najdziwniejszych aplikacji na smartphony.

23.08.2013 14:00

APLIKACJE
 / 
Imperium aplikacji. Niech technologia pracuje na Twój sukces

Spieniężenie czeku na 73 322 dolary było jedną z najlepszych rzeczy, jakich kiedykolwiek doświadczyłem.