Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zniosą w końcu roaming? Negocjacje są już na finiszu

Koniec z roamingiem? Na to liczą wszyscy klienci sieci komórkowych. Jest szansa, że te opłaty znikną w połowie czerwca. We wtorek w Brukseli kolejna runda negocjacji w sprawie zniesienia roamingu i - jak mówią uczestnicy rozmów - jest nadzieja, że będzie ostatnią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay/Domena publiczna)

O kształcie przepisów decydują przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów przy wsparciu Komisji Europejskiej. Jeśli nie będzie problemów, to dodatkowe opłaty za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą zostaną zniesione w połowie czerwca.

By roaming został zlikwidowany, konieczne jest ustalenie maksymalnych stawek hurtowych według których będą rozliczać się operatorzy sieci komórkowych z różnych unijnych krajów. Pułapy dotyczą połączeń telefonicznych, SMS-ów i przesyłu danych, czyli korzystania z internetu w komórce.

Projekt przepisów przygotowała Komisja Europejską. Później został on nieco zmieniony przez unijne kraje, które obniżyły stawki, ale najniższe pułapy zaproponował Parlament Europejski. We wtorek wieczorem podjęta zostanie próba wynegocjowania kompromisowego rozwiązania.

Przedstawiciele Komisji, którzy uczestniczyli w dotychczasowych rundach rokowań mówią, że jest bardzo blisko do porozumienia. Jeśli zostanie ono osiągnięte, wtedy ustalenia negocjatorów będą musieli jeszcze zaakceptować ministrowie z krajów członkowskich i europosłowie na sesji plenarnej. To pozwoli od połowy roku całkowicie zlikwidować stawki roamingowe.

Tagi: roaming, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

asdfasdfsadfsaco na to eurosceptycy?

31-01-2017

kamil';,[-=;Ciekawy serwis z aukcjami komorniczymi Wszystko od 1zl trafiony.ga Można jeszcze coś tanio kupić :) Polecam serdecznie

Rozwiń komentarze (2)