Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rodzina Kulczyków odcina się od budowy zamku w Puszczy Noteckiej

Rodzina Kulczyków odcina się od budowy zamku w Puszczy Noteckiej

- Nie mamy z tą inwestycją nic wspólnego - mówi rzeczniczka firmy. Fot. WP
- Nie mamy z tą inwestycją nic wspólnego - mówi rzeczniczka firmy.

Przedstawiciele rodziny Kulczyków dementują plotki o rzekomym zaangażowaniu spółki Kulczyk Investments z budową zamku w Stobnicy. - Nie mamy z tą inwestycją nic wspólnego - mówi rzeczniczka firmy.

Plotki zdementował też na antenie radia TOK FM Jarosław Soroka z zarządu Kulczyk Investments.

- Rodzina Kulczyk ani Dominika, ani Sebastian, nie budują zamków na piasku. To kaczka dziennikarska - skomentował Jarosław Sroka, podkreślając: - Naprawdę nie mamy z tą inwestycją nic wspólnego. Tak jak nie mamy nic wspólnego ze sprowadzeniem tego dzikiego czy zdziczałego już pytona nad Wisłę.

O rzekomym zaangażowaniu Dominiki Kulczyk w budowę zamku w sercu Puszczy Noteckiej informowali użytkownicy Twittera.

Okazało się jednak, że za budowę "średniowiecznej" warowni odpowiedzialna jest poznańska spółka D.J.T.

Spółką zarządzają Dymitr Paweł i Tymoteusz Paweł Nowakowie, synowie Michała Pawła Nowaka, twórcy marki odzieżowej Solar.

Zobacz też: Zamek z Puszczy Noteckiej odsłania swoje tajemnice. Mamy nagranie z miejsca budowy


 

W 2013 roku Michał i Dymitr, który był członkiem rady nadzorczej spółki, zrezygnowali ze swoich funkcji. Jak podaje "Polska the Times", obecny zarząd Solara również odcina się od inwestycji.

- Nasza firma nie ma nic wspólnego z tą inwestycją. To prywatny projekt i prywatna budowa pana Nowaka. Sam o niej dowiedziałem się z półtora roku temu, ale nie interesowałem się tym tematem - mówi Stanisław Bogacki, obecny prezes spółki. - W związku z tym, że w internecie pojawiają się głosy, że Solar ma coś z tym wspólnego stanowczo temu zaprzeczamy.

Stylizowany na średniowieczny zamek budynek ma pełnić funkcję mieszkalną. Docelowo ma w nim zamieszkać 96 osób i 10 pracowników. Informacje o budowie pojawiły się na początku na wykop.pl.

Rzecznik Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu otwarcie przyznał, że zastosowane przy budowie pomysły architektoniczne są wystarczające dla ochrony ptaków, których bytność nad Notecią stanowiła podstawę do wyznaczenia obszaru chronionego.

Czytaj także
Polecane galerie
krys
2018-07-22 18:35
Zamieszka tam 96 osób i 10 pracowników. Czyli dla "państwa" z zamku służba nie jest nawet ludźmi. Jak za czasów niewolnictwa. Znacjonalizować tę nieruchomość szybką spec-ustawą i przeznaczyć na ośrodek wypoczynkowy dla biednych dzieci !!!
obywatel
2018-07-21 11:46
dokończyć budowę i tam przenieść obrady sejmowe będą mieli tam gdzie spać ,jeść na obiadach roboczych no i nikt im nie wiedzie w bagażniku do sejmu ...
Bzyk
2018-07-20 00:17
Wy nie , ale Janek już się podobno wygoił po plastykach i ciągnie go na stare śmieci.
Pokaż wszystkie komentarze (418)