Notowania

wiadomości
10.07.2018 15:54

Rodzina Kulczyków odcina się od budowy zamku w Puszczy Noteckiej

Przedstawiciele rodziny Kulczyków dementują plotki o rzekomym zaangażowaniu spółki Kulczyk Investments z budową zamku w Stobnicy. - Nie mamy z tą inwestycją nic wspólnego - mówi rzeczniczka firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
- Nie mamy z tą inwestycją nic wspólnego - mówi rzeczniczka firmy.

Plotki zdementował też na antenie radia TOK FM Jarosław Soroka z zarządu Kulczyk Investments.

- Rodzina Kulczyk ani Dominika, ani Sebastian, nie budują zamków na piasku. To kaczka dziennikarska - skomentował Jarosław Sroka, podkreślając: - Naprawdę nie mamy z tą inwestycją nic wspólnego. Tak jak nie mamy nic wspólnego ze sprowadzeniem tego dzikiego czy zdziczałego już pytona nad Wisłę.

O rzekomym zaangażowaniu Dominiki Kulczyk w budowę zamku w sercu Puszczy Noteckiej informowali użytkownicy Twittera.

Okazało się jednak, że za budowę "średniowiecznej" warowni odpowiedzialna jest poznańska spółka D.J.T.

Spółką zarządzają Dymitr Paweł i Tymoteusz Paweł Nowakowie, synowie Michała Pawła Nowaka, twórcy marki odzieżowej Solar.

Zobacz też: Zamek z Puszczy Noteckiej odsłania swoje tajemnice. Mamy nagranie z miejsca budowy

W 2013 roku Michał i Dymitr, który był członkiem rady nadzorczej spółki,zrezygnowali ze swoich funkcji. Jak podaje "Polska the Times", obecny zarząd Solara również odcina się od inwestycji.

- Nasza firma nie ma nic wspólnego z tą inwestycją. To prywatny projekt i prywatna budowa pana Nowaka. Sam o niej dowiedziałem się z półtora roku temu, ale nie interesowałem się tym tematem - mówi Stanisław Bogacki, obecny prezes spółki. - W związku z tym, że w internecie pojawiają się głosy, że Solar ma coś z tym wspólnego stanowczo temu zaprzeczamy.

Stylizowany na średniowieczny zamek budynek ma pełnić funkcję mieszkalną. Docelowo ma w nim zamieszkać 96 osób i 10 pracowników. Informacje o budowie pojawiły się na początku na wykop.pl.

Rzecznik Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu otwarcie przyznał, że zastosowane przy budowie pomysły architektoniczne są wystarczające dla ochrony ptaków, których bytność nad Notecią stanowiła podstawę do wyznaczenia obszaru chronionego.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2018

jakomedia zasypali część stawu iiiiiiiiiiiii nie zmienia to nic w przyrodzie na terenie natura 2000 tylko kryminał!!!!!

10-07-2018

Leo RFNPowinno sie w koncu wyjasnic, skad wzial sie majatek kulczykow, w razie przekretow, wywlaszczyc i do pudla poslac.

10-07-2018

tolekgdzie śmierdzi tam Kulczyki są niewninne :D:D:D:DD:

Rozwiń komentarze (418)