Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rodzina na swoim
17.06.2011 06:00

"Rodzina na swoim" także dla singli

Program zostanie ograniczony tylko do mieszkań z rynku pierwotnego. Zmiany przegłosował już Sejm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forca/Dreamstime)

Program zostanie ograniczony tylko do mieszkań z rynku pierwotnego. Obniżone zostaną też *ceny maksymalne mieszkań*, dopuszczonych do programu. Za to będą je mogły nabywać również osoby samotne. Zmiany przegłosował już Sejm.**

Wcześniej z dopłat do kredytów mieszkaniowych mogły korzystać jedynie małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dzieci. Teraz do programu zostaną włączone również tzw. single. Za to dla wszystkich nowych uczestników _ Rodziny na swoim _, zostanie wprowadzony limit wieku - dopłat nie dostaną osoby, powyżej 35 roku życia, biorąc pod uwagę lata kalendarzowe.

Jednocześnie ma zostać obniżony mnożnik, według którego oblicza się cenę mieszkania dopuszczonego do programu zmaleje z 1,4 do 1,1. Określa on maksymalną wartość metra kwadratowego lokalu, na który zaciągany jest preferencyjny kredyt. Wartość średniej ceny metra lokalu w danym regionie określa raz na pół roku wojewoda. Im wyższy mnożnik, tym droższe może być mieszkanie objęte programem.

Co więcej nowelizacja przewiduje, że dopłaty do oprocentowania preferencyjnego kredytu obejmować będą już tylko rynek pierwotny - wyłączono z niego rynek wtórny mieszkań.

Zmiany w ustawie dotyczącej programu _ Rodzina na swoim _ przegłosował 10 czerwca Sejm. Senat zajmie się nimi na posiedzeniu 6-7 lipca. Jeśli je zaakceptuje, nowelizacja trafi na biurko prezydenta. Jej wejście w życie przewidziano na 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t20610.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/rodzina;na;swoim;jak;kupic;mieszkanie;z;doplata,106,0,698986.html) Rodzina na swoim: Jak kupić mieszkanie z dopłatą? Warto się pospieszyć. Rząd szykuje zmiany, które mają ograniczyć program.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t132229.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/ponad;100;tysiecy;rodzin;na;swoim,120,0,814968.html) Ponad 100 tysięcy Rodzin na Swoim W pierwszym kwartale 2011 roku udzielono 13,2 tys. kredytów w rządowym programie Rodzina na Swoim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t20611.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/rodzina;na;swoim;ciagnie;kredyty;w;gore,27,0,808731.html) Rodzina na Swoim ciągnie kredyty w górę Sprzedaż kredytów hipotecznych wzrosła w czwartym kwartale ubiegłego roku o ponad 20 proc. w porównaniu do roku 2009.
Tagi: rodzina na swoim, dopłaty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, czołówki, nieruchomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz