Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rolls-Royce notuje spadek sprzedaży. Winne są Chiny

0
Podziel się

Producent samochodów luksusowych Rolls-Royce, który chwalił się ciągłym wzrostem liczby sprzedanych aut przez ostatnie pięć lat, zanotował głęboki spadek popytu w Chinach, co doprowadziło do spadku jego światowej sprzedaży - pisze the Guardian.

Rolls-Royce notuje spadek sprzedaży. Winne są Chiny
(Rolls-Royce)
bEidUBfp

Producent samochodów luksusowych Rolls-Royce, który chwalił się ciągłym wzrostem liczby sprzedanych aut przez ostatnie pięć lat, zanotował głęboki spadek popytu w Chinach, co doprowadziło do spadku jego światowej sprzedaży - pisze "The Guardian".

Rolls-Royce zanotował 54-proc. spadek sprzedaży w Chinach w 2015 z powodu dekoniunktury i surowych przepisów antykorupcyjnych - pisze the Guardian. Od czasu kryzysu finansowego Chiny były motorem wzrostu dla luksusowych marek. Spowolnienie, które teraz tam następuje dotknęło już wielu producentów.

Spadek sprzedaży Rolls-Royce'a w Chinach spowodował spadek światowej sprzedaży tej marki o 6,8 proc. Trzeba jednak zauważyć, że sprzedaż 3.785 sztuk w zeszłym roku to ciągle drugi najlepszy wynik w historii Rolls-Royce'a. Jednak przerywa to rosnący trend, notowany przez ostatnie pięć lat.

bEidUBfr

Spadek sprzedaży tych samochodów w Chinach został częściowo zrekompensowany 7-proc. wzrostem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, które są dla Rolls-Royce'a największym rynkiem zbytu, oraz 2-proc. wzrostem sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Środkowy Wschód, gdzie firma zanotowała 4-proc. wzrost sprzedaży w 2015, zastąpił Chiny jako drugi największy rynek zbytu.

bEidUBfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)