Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rolls-Royce zwiększa planowane zwolnienia. Ale planuje poprawić wyniki

2
Podziel się:

Rolls-Royce zapowiedział zwiększenie planowanych zwolnień wśród kadry kierowniczej z 200 do 400 osób w 2016 roku. Brytyjski koncern produkujący m. in. silniki dla Boeinga i Airbusa prognozuje także poprawę wyników w drugiej połowie roku.

Rolls-Royce zwiększa planowane zwolnienia. Ale planuje poprawić wyniki
(Rolls-Royce)
bEELKuUR

Połowa zapowiedzianych zwolnień dotyczy kadry kierowniczej pracującej w Wielkiej Brytanii. Rolls-Royce zatrudnia w Zjednoczonym Królestwie 23 tys. pracowników, z czego 14 tys. w Derby.

W I połowie 2016 roku zysk koncernu przed opodatkowaniem spadł o 80 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok temu i wyniósł 104 mln funtów, jednak i tak znacząco przebił oczekiwania analityków, którzy spodziewali się straty na poziomie 16 mln funtów.

Inwestorzy z optymizmem przyjęli zapowiedź zwiększenia zysku w drugiej połowie roku oraz zapewnienia kierownictwa firmy o skuteczności planu restrukturyzacji. Notowania spółki rosną na giełdzie w Londynie.

bEELKuUT

Prezes firmy Warren East powiedział, że Rolls-Royce jest na dobrej drodze do osiągnięcia planowanych oszczędności wysokości 150-200 mln funtów przed końcem 2017 roku.

East dodał, że firma nie tylko zwalnia, lecz także zatrudnia. W marcu koncern ogłosił przyjęcie 350 pracowników.

bEELKuVu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Robol
5 lata temu
I dobrze. Menagerowie to tylko nie udacznicy którzy kosztują.
wotjek
5 lata temu
Rolls-Royce nie produkuje samochodów, to zdjęcie to nieporozumienie