Notowania

Rolnicy blokują wjazd do Warszawy od strony Pruszkowa. "Tak się kończy buta i arogancja"

Protest na autostradzie A2. Rolnicy zablokowali dojazd do Warszawy na wysokości nieczynnego punktu poboru opłat w okolicach Pruszkowa. Na miejscu jest kilkanaście osób z flagami. Na autostradzie tworzą się już ogromne korki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agrounia)

Przed godziną 7 rano rozpoczął się protest rolników na autostradzie A2. Na wysokości nieczynnych bramek w okolicy Pruszkowa rozpoczął się protest rolników. Kilka samochodów zablokowało przejazd w kierunku stolicy. Protestujący stoją tam z flagami.

Protest nie został wcześniej zgłoszony. Policja legitymuje jego uczestników.

Rolnicy tłumaczą, że rozumieją, iż podróżujący czują dyskomfort z powodu niemożności przejechania, ale ta forma działań została wybrana nieprzypadkowo. Strajkujący tłumaczą, że dzięki temu kierowcy innych samochodów mogą zrozumieć, jak czują się rolnicy, którzy "zostali zablokowani na polskim rynku, tak właśnie jak podróżujący".

Oświadczenie dotyczące strajku opublikowali na Facebooku.

Rolnicy protestują ponieważ ich zdaniem niszczone jest rolnictwo w Polsce.

- Tak się kończy buta i arogancja - mówią rolnicy, którzy blokują autostradę i dodają, że czekają na premiera.

Protestujący pytani na miejscu przez naszego reportera o możliwy czas trwania protestu, twierdzą, że "potrwa aż do skutku". Co ma być tym skutkiem? - Czekamy aż rząd się obudzi - mówi jeden z rolników. Precyzuje przy tym, że chodzi przede wszystkim o walkę z ASF.

Na razie protest odbywa się pokojowo. - Może być jak we Francji - stwierdził jednak jeden z rolników.

Rolnicy są oszukiwani. Na pieniądze czekają nawet 200 dni

Strajkujący nieprzypadkowo noszą żółte kamizelki. "To celowe nawiązanie" - wyjaśnia w rozmowie z money.pl organizator Michał Kołodziejczak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: protesty, protesty rolników, pruszków, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-12-2018

Anty GlupolPolicja pały w dłoń Wszstkich zapakować i do aresztu Wypuścić po świętach Dlaczego niewinni maja tracić pieniądze czas i wszystko inne w korku bo … Czytaj całość

12-12-2018

stawiam 500 zło co zakład, że to robota sowieckich pachołków z ZSL, obecnie w prorosyjskim PSL?

12-12-2018

sklaveTak jak kiedyś niszczył Polskę Balcerowicz, dobijał ją Rostowski, dziś kończy dzieło zniszczenia wszystkiego co polskie Morawiecki. Czyżby nadszedł … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (501)