Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rolnicy blokują wjazd do Warszawy od strony Pruszkowa. "Tak się kończy buta i arogancja"

501
Podziel się

Protest na autostradzie A2. Rolnicy zablokowali dojazd do Warszawy na wysokości nieczynnego punktu poboru opłat w okolicach Pruszkowa. Na miejscu jest kilkanaście osób z flagami. Na autostradzie tworzą się już ogromne korki.

Rolnicy blokują wjazd do Warszawy od strony Pruszkowa. "Tak się kończy buta i arogancja"
(Agrounia)
bDzAABph

Przed godziną 7 rano rozpoczął się protest rolników na autostradzie A2. Na wysokości nieczynnych bramek w okolicy Pruszkowa rozpoczął się protest rolników. Kilka samochodów zablokowało przejazd w kierunku stolicy. Protestujący stoją tam z flagami.

bDzAABpj

Protest nie został wcześniej zgłoszony. Policja legitymuje jego uczestników.

Rolnicy tłumaczą, że rozumieją, iż podróżujący czują dyskomfort z powodu niemożności przejechania, ale ta forma działań została wybrana nieprzypadkowo. Strajkujący tłumaczą, że dzięki temu kierowcy innych samochodów mogą zrozumieć, jak czują się rolnicy, którzy "zostali zablokowani na polskim rynku, tak właśnie jak podróżujący".

bDzAABpp

Oświadczenie dotyczące strajku opublikowali na Facebooku.

Rolnicy protestują ponieważ ich zdaniem niszczone jest rolnictwo w Polsce.

bDzAABpq

- Tak się kończy buta i arogancja - mówią rolnicy, którzy blokują autostradę i dodają, że czekają na premiera.

Protestujący pytani na miejscu przez naszego reportera o możliwy czas trwania protestu, twierdzą, że "potrwa aż do skutku". Co ma być tym skutkiem? - Czekamy aż rząd się obudzi - mówi jeden z rolników. Precyzuje przy tym, że chodzi przede wszystkim o walkę z ASF.

Na razie protest odbywa się pokojowo. - Może być jak we Francji - stwierdził jednak jeden z rolników.

Zobacz także: Rolnicy są oszukiwani. Na pieniądze czekają nawet 200 dni
bDzAABpr

Strajkujący nieprzypadkowo noszą żółte kamizelki. "To celowe nawiązanie" - wyjaśnia w rozmowie z money.pl organizator Michał Kołodziejczak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzAABpK
KOMENTARZE
(501)
sklave
2 lata temu
Tak jak kiedyś niszczył Polskę Balcerowicz, dobijał ją Rostowski, dziś kończy dzieło zniszczenia wszystkiego co polskie Morawiecki. Czyżby nadszedł czas na przekucie kos na sztorc? Dziś protesty rolników wyglądają na dziecięce zabawy w chowanego. Zamiast z całej Polski ruszyć ciągnikami na Warszawę i zablokować instancje rządowe, sejm, blokują jakieś drogi co rządzących ani ziębi ani parzy! Tego systemu a w zasadzie wielkiej hegemonii kartelu władzy powstałego po 1989 roku demokratycznymi metodami się nie usunie. Władza, która szkodzi narodowi jest szkodliwa i musi być usunięta wszelkimi możliwymi metodami, bo jest zagrożeniem dla narodu. Więcej na sklave.glowna
rolnik??
2 lata temu
ale przeciw czemu protestują?? Bo tego się z tego artykuliku nie dowiedziałem
Damian1889110...
2 lata temu
Ale wy jesteście głupi. Taka jest właśnie polska mentalność. Siedzieć na dupie i krytykować. Zobaczcie co się dzieje we Francji. Powinniśmy wszyscy kto może wyjść na ulice, w każdym miescie wojewodzkim i domagać sie swoich praw. Podatki cały czas rosną a co za tym idzie ceny w sklepach. Manipulują cenami gazu , paliwa. Można wyliczać bez końca. Władza która by nie nastała jest taka sama. Wszystko drożeje a place pojda do gory o marne grosze. Nie trzeba nam 500 plus czy innych socjali. Niech władza da nam zarobki jak na zachodzie europy żebyśmy godnie żyli. To powinien być nasz główny postulat. Wiec nie dziwmy się rolnikom że walczą o swoje.
bDzAABpL
tomek
2 lata temu
Coś Wam powiem. Dzisiaj sprzedałem tuczniki po 3,50 zł/kg - taka cena była też 20 lat temu i nie rzucam słów na wiatr bo mam wszystkie faktury. A powiedzcie mi ile kosztuje mięso w sklepie..... ile kosztuje paliwo teraz a ile 20 lat temu to samo nawozy, energia opłaty itp. A teraz dla wszystkich krytykujących pracujących na etacie - Czy wasza wypłata również nie wzrosła przez 20 lat???
moc
2 lata temu
"Rolnicy protestują ponieważ ich zdaniem niszczone jest rolnictwo w Polsce." No brawo! Bardzo dużo o proteście się dowiedziałem
...
Następna strona