Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Słynny komornik stracił pracę. Koniec afery ciągnikowej

Słynny komornik stracił pracę. Koniec afery ciągnikowej

Fot. Ewelina Jabłońska/SE/Eastnews

Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej wydaliła z zawodu Jarosław K. To on był głównym negatywnym bohaterem afery z odebraniem ciągnika rolnikowi.

Jarosław K. nie jest już komornikiem – poinformowała Krajowa Rada Komornicza. To jego asesor - Michał K. - odebrał rolnikowi spod Mławy ciągnik wart około 100 tysięcy złotych. Jak się okazało dłużnikiem był sąsiad, egzekucja była bezpodstawna. Mimo tego pojazd został sprzedany za 40 tys. zł w komisie.

Po zbadaniu sprawy "Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej orzeczeniem z dnia 14 lipca 2017 r. wydaliła z zawodu komornika sądowego Jarosława K. w związku z zarzutami nieprawidłowości, w tym brakiem nadzoru nad przebiegiem prowadzonych czynności egzekucyjnych, m.in. w sprawie, w której dokonano zajęcia i sprzedaży ciągnika rolnika spod Mławy niebędącego dłużnikiem" – czytamy w oświadczaniu.

Orzeczenie nie jest jednak prawomocne i Jarosław K. może się od niego odwołać.

Rolnik z Mławy ma już nowy ciągnik:

"

Na początku lipca, jak informowaliśmy w money.pl, prokuratura w Płocku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec asesora Michała K. podejrzanego m.in. o przekroczenie uprawnień przy kilku komorniczych zajęciach, w tym traktora rolnika spod Mławy. Aktem objęto też 7 innych osób, w tym rodziców asesora.

W sprawie analizowano 37 wątków. W przypadku właściciela kancelarii, komornika Jarosława K., zebrany materiał dowodowy został wyłączony do odrębnego postępowania.

Czytaj także
Polecane galerie
Suweren znad Raduni
2017-12-02 20:22
Złodzieje-E.
sk..w...s..y.n.
2017-12-02 18:01
sk..w..s.y.n.
andrew
2017-12-02 17:40
tak wyglada sprawiedliwosc wg pisu a kto zwroci gosciowi straty finansowe i moralne
Pokaż wszystkie komentarze (139)