Trwa ładowanie...
bDSMyvBx

Notowania

Komornik – Wszystkie wiadomości

31
07.04.2021 7:44

ALIMENTY
 / 
Alimenciarze bezkarni. Bez rejestru nowe prawo nie zadziała

Od grudnia obowiązują nowe przepisy Kodeksu pracy, które pozwalają karać gigantycznymi grzywnami pracodawców za nieuczciwych alimenciarzy. Cóż z tego skoro bez Krajowego Rejestru Zadłużonych przepisy są martwe. Do tej pory Inspekcja Pracy przeprowadziła zaledwie 13 kontroli. Liczba ukaranych: zero.

21
09.03.2021 6:49

EMERYCI
 / 
Dramat emerytów. Ścigają ich komornicy, są zadłużeni na kilka miliardów

Łączne zadłużenie polskich emerytów to 6,37 mld zł. Takie długi w sumie mają setki tysięcy starszych osób – pisze "Gazeta Wyborcza". Za długi wielu z nich ścigają komornicy. Ile mogą ściągnąć z emerytury?

25
23.02.2021 15:00

KOMORNIK
 / 
Wirtualny przetarg komorniczy. Będzie łatwiej o egzekucję

Rząd chce wprowadzić elektroniczne przetargi komornicze na czas pandemii. Ma to ułatwić egzekucję długu z nieruchomości. Tym samym wszystkie licytacje będą mogły odbywać się przez internet.

38
18.01.2021 16:57

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Natychmiastowa wykonalność. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

Zbuntowanym przedsiębiorcom grożą grzywny z natychmiastową wykonalnością. Co to znaczy? - Są dwie rzeczy, jedna to jest mandat, a drugie to kara administracyjna. Mandat wystawia policjant, a kara administracyjna - czyli to, co jest najgorsze - to od 5 do 30 tys. zł, co jest natychmiast wykonalne. Zanim się odwołamy, zanim sprawa trafi do sądu, może być tak, że ta kara - nałożona totalnie uznaniowo - zostanie nam na koncie zajęta - powiedziała w programie "Newsroom" adwokat Magdalena Wilk. - Nie dzieje się to błyskawicznie. Najpierw musimy otrzymać decyzję, musi upłynąć 7 dni i dopiero potem musimy liczyć się z tym, że nasze konto zostanie zajęte. Jeżeli już to nastąpi, otrzymamy druczek i tam też jest napisane, że możemy złożyć zarzuty na taką decyzję. To sprawia, że decyzja z automatu jest zawieszana. Jeśli pieniądze już zostały zajęte, to ich to nie wróci, ale da potrzebny czas - dodała.

50
06.01.2021 10:47

KOMORNIK
 / 
Afera z respiratorami. Komornik zajął 6 mln euro na koncie handlarza bronią

Zajęcie komornicze na koncie byłego handlarza bronią, który nie wywiązał się z dostarczenia respiratorów, które zamówił od niego rząd. Komornik zajął 6 mln euro. "Bez sensu, i tak bym to wpłacił do ministerstwa" - twierdzi biznesmen.

bDSMyvBz
28
05.12.2020 16:48

MIESZKANIA
 / 
Mieszkania z licytacji – plusy i minusy polowania na okazje z komorniczego rewiru

Licytacje komornicze to jedna z mniej popularnych, ale powszechnie znanych już metod nabywania mieszkań na rodzimym rynku wtórnym. Czy jednak jest to sposób godny polecenia wszystkim poszukującym odpowiedniego dla siebie lokum? Na jakie korzyści można liczyć i jakich pułapek należy się wystrzegać, decydując się na tego typu drogę do własnego „M”?

169
22.10.2020 7:22

KOMORNIK
 / 
Komornik ściąga dług, którego nie było

Komornik ściąga z przedsiębiorcy zaległy czynsz za wynajęcie hali i nalicza kary. Problem w tym, że ani właściciel hali, ani rzekomy dłużnik o żadnym długu nie wiedzieli - pisze "Rzeczpospolita".

02.09.2020 12:37

KOMORNIK
 / 
Jak zostać komornikiem?

Zawód komornika nie cieszy się szczególną popularnością w społeczeństwie. Nie brak jednak osób, które są gotowe zarabiać w ten sposób na życie. Zajęcie to jednak nie jest dostępne dla każdego. Co trzeba zrobić, by zostać komornikiem? Na jakie zarobki można liczyć? Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

3
18.08.2020 8:08

DŁUGI
 / 
Tarcza pomogła dłużnikom. Komornicy mniej skuteczni

Drastycznie spadła skuteczność egzekucji komorniczych. Jak zaznaczają przedstawiciele tego zawodu, winna temu jest tarcza antykryzysowa 3.0, która pozwala dłużnikom uciekać od płacenia długów.

bDSMyvBF
414
21.06.2020 14:25

DŁUGI
 / 
Komornicy przystępują do ściągania długów. Na razie bez eksmisji

Koniec taryfy ulgowej dla dłużników. Ruszyły sądy, a z nimi komornicy. Wracają licytacje i doręczenia. Pracodawcy zawaleni są pismami o zajęciach wynagrodzeń.

63
09.06.2020 12:28

TARCZA FINANSOWA PFR
 / 
Komornicy pod ostrzałem. Krajowa Rada Komornicza tłumaczy się z zajmowania pieniędzy z tarczy

Komornicy zajmują pieniądze, które firmy otrzymały w ramach tarczy antykryzysowej na utrzymanie działalności - zarzucił komornikom szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Ten przekaz jest chybiony – odpowiada rzecznik Krajowej Rady Komorniczej. I wskazuje, że komornicy nie mają pojęcia, skąd pochodzą pieniądze na kontach dłużnika.

111
28.05.2020 6:57

DŁUGI
 / 
Tarcza antykryzysowa pozwala wstrzymać ściąganie długów z pensji

Rozliczenie płac podlegających w części egzekucji jest teraz problematyczne dla firm. Jeden z zapisów tarczy antykryzysowej sprawia, że od większości dłużników, którzy mają rodzinę, pracodawcy nie mogą dalej potrącać pieniędzy z pensji dla komornika.

13
15.04.2020 6:41

KORONAWIRUS
 / 
Urzędnicy skarbówki nie pójdą w teren. Rząd chce wstrzymać egzekucje

Rada Ministrów zamierza ulżyć tym, od których zaległości pieniężne próbują wyrwać skarbówka, ZUS oraz inne organy i instytucje państwowe oraz samorządowe. Postępowania egzekucyjne będą wstrzymane.

bDSMyvBG
230
19.02.2020 15:18

PRAWO
 / 
Sprawa 11-letniej Zuzi. Komornik umorzył postępowanie

Komornik umorzył postępowanie egzekucyjne względem 11-letniej Zuzi z Libiąża. Dziewczynka odziedziczyła milionowy dług po zmarłym ojcu, przez co jej renta została później częściowo zajęta.

24
11.02.2020 9:19

DŁUGI
 / 
Komornik w Ursusie wszczął kolejną egzekucję. Tym razem na ponad 11 mln zł

Ursus ma coraz większe problemy. Komornik na przestrzeni ostatniego tygodnia wszczął drugą egzekucję. Tym razem do ściągnięcia jest 11,5 mln zł, które producent ciągników zalega ze zwrotem Bankowi Millennium.

151
05.02.2020 21:33

GIEŁDA
 / 
Bank Millennium chce od Ursusa ponad 8 mln zł. Komornik wkracza do akcji

W środę do siedziby spółki dotarło pismo od komornika, zapowiadające wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Zawnioskował o to bank Millennium, który domaga się spłaty ponad 8-milionowego długu i odsetek.

129
04.02.2020 12:16

KOMORNIK
 / 
Komornik zajął rentę Zuzi. Teraz zwraca pieniądze i przeprasza

11-letnia Zuzia musi spłacać prawie milion złotych długu po zmarłym ojcu. Jej świadczenie zostało zajęte przez komornika. O sprawie zrobiło się głośno, a sprawą zajęła się Izba Komornicza. Teraz komornik przeprasza.

37
13.01.2020 20:45

MŚP
 / 
Rzecznik MŚP wstrzymał egzekucję. "Sprzeczna z Konstytucją Biznesu"

Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, naczelnik Urzędu Skarbowego w Białymstoku wycofał się z egzekucji z domu rodzinnego przedsiębiorcy, w którym mieszka dziesięcioosobowa rodzina. Zdaniem rzecznika egzekucja byłaby "sprzeczna z zasadą budzenia zaufania do organów administracji publicznej".