Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kreml ostro o sankcjach USA. "Rosja będzie bronić swoich interesów"

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w czwartek, komentując zaostrzenie sankcji USA wobec Rosji, że Moskwa będzie bronić swoich interesów. Nazwał politykę sankcji bezprawną i ocenił, że bronić swych interesów będą także inne kraje objęte restrykcjami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Eastnew)

- Nikt nie powinien wątpić w to, że Rosja będzie bronić swoich interesów - podkreślił Pieskow podczas codziennego briefingu dla dziennikarzy. Odniósł się także do deklaracji władz Iranu, którego również dotyczy zaostrzenie amerykańskich sankcji; jak ocenił, do postawy Teheranu w tej kwestii należy odnieść się ze zrozumieniem.

- Ogółem uważamy politykę sankcji na krótkowzroczną, bezprawną i pozbawioną perspektyw. Wszystkie kraje, które zetknęły się z takim bezprawiem, mają zamiar bronić swoich interesów i będą to robić. Powinno to się spotkać ze zrozumieniem - powiedział Pieskow.

Przedstawiciel Kremla oznajmił również w czwartek, że Rosja będzie gwarantem bezpieczeństwa energetycznego dla odbiorców dostarczanego przez nią gazu. Komentując doniesienia mediów o zwiększeniu przez Gazprom przesyłu surowca gazociągiem OPAL na terytorium Niemiec kosztem zmniejszenia tranzytu przez Ukrainę, rzecznik prezydenta Władimira Putina zapewnił, że chodzi tu "nie o politykę, ale o biznes".

- Jeśli racjonalność ekonomiczna przemawia za tymi czy innymi trasami (przesyłu gazu), to takie działania będą podejmowane - powiedział.

* Demontaż radzieckich pomników. Rosja chce sankcji dla Polski *

Prezydent USA Donald Trump w środę podpisał ustawę, która wprowadza nowe sankcje wobec Rosji, Iranu oraz Korei Płn. Krótko potem Kreml poinformował poprzez swego rzecznika, że odpowiedź Rosji na sankcje nastąpiła już w zeszłym tygodniu, wraz z ogłoszeniem restrykcji wobec amerykańskich dyplomatów.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew ocenił, że poprzez zaostrzenie sankcji Stany Zjednoczone w rzeczywistości wydały Rosji wojnę handlową i nadzieje Moskwy na poprawę relacji "spełzły na niczym".

Z Moskwy Anna Wróbel

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2017

Polprecz z jankesami z Europy

03-08-2017

benTo powtórzenie manewru Reagana, który wykończył ZSRR. Teraz są sankcje, wtedy zmuszono ZSRR do zwiększenia wydatków na zbrojenia by dogonić USA. … Czytaj całość

03-08-2017

taka prawdaruscy to kłamcy i mordercy...

Rozwiń komentarze (51)