Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
11.07.2013 10:47

Rosja krytykuje zachodnich dyplomatów

Szef rosyjskich prokuratorów oskarżył kilka krajów o łamanie międzynarodowych konwencji, zabraniających wpływania na życie polityczne w innych krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kremlin.ru/CC/Wikimedia)

*Zachodnia dyplomacja finansuje polityczną działalność części rosyjskich organizacji. Takie oświadczenie złożył w Radzie Federacji Prokurator Generalny Jurij Czajka. *

Według dziennika _ Kommiersant _ - szef rosyjskich prokuratorów oskarżył kilka krajów o łamanie międzynarodowych konwencji, zabraniających wpływania na życie polityczne w innych krajach.

Prokurator Generalny przedstawił wczoraj rosyjskim senatorom raport dotyczący finansowania organizacji pozarządowych. Ustawa nakazuje organizacjom korzystającym z zagranicznych grantów zarejestrowanie się na liście _ zagranicznych agentów _. Obrońcy praw człowieka twierdzą, że takie sformułowania są obraźliwe i domagają się zmiany prawa.

Tymczasem według Jurija Czajki ponad 200 organizacji społecznych w Rosji zajmuje się działalnością polityczną, korzystając z pomocy finansowej: USA, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii i Szwajcarii. Czajka oskarżył te kraje o naruszanie międzynarodowych konwencji.

-_ Ambasadorowie wzruszyli ramionami i odpowiedzieli, że Pan prokurator pomylił akty prawne _ - zauważa dziennik _ Kommiersant _. Gazeta przypomina, że za odmowę zarejestrowania się jako _ zagraniczny agent _ grożą wysokie grzywny i cofniecie zgody na działalność.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawalny na krótko zatrzymany, gdy składał dokumenty kandydata na mera Los opozycjonisty jest niepewny. Oskarżono go o spowodowanie strat w spółce Kirowles, prokurator żąda dla niego sześciu lat więzienia, wyrok ma być ogłoszony 18 lipca.
Rosja coraz mocniej odkręca kurek z gazem W okresie od stycznia do maja 2013 roku eksport gazu z Rosji wzrósł o 7,5 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.
Unia Europejska skarży się na Rosję. Ma powód Unia Europejska wnosi przeciwko Rosji sprawę do Światowej Organizacji Handlu w związku z pobieraną przez Rosjan opłatą recyklingową od importowanych samochodów.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz