Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja ostrzega Unię i mówi o zamachu stanu

0
Podziel się:

Kreml stanowczo potępia działania radykałów i ekstremistów, na których spoczywa główna odpowiedzialność za krwawą przemoc.

Rosja ostrzega Unię i mówi o zamachu stanu
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji ostrzegło, że sankcje przeciwko Ukrainie jedynie pogorszą sytuację w tym kraju. Oceniło też, że na Ukrainie ma miejsce _ jawna próba zamachu stanu lub przejęcia władzy przy użyciu siły _.

_ Nie ulega wątpliwości - po raz kolejny pokazują to dzisiejsze wydarzenia, gdy bojówkarze w coraz szerszym zakresie sięgają po broń palną - że ma miejsce jawna próba zamachu stanu lub przejęcia władzy przy użyciu siły _ - oświadczył rzecznik MSZ Rosji Aleksandr Łukaszewicz na konferencji prasowej w Moskwie.

Oznajmił on również, że Rosja _ stanowczo potępia działania radykałów i ekstremistów, na których spoczywa główna odpowiedzialność za krwawą przemoc _. _ Poważną część odpowiedzialności ponoszą także opozycjoniści, którzy, jak się okazało, nie są w stanie dotrzymać uzgodnień z władzami _ - dodał.

Łukaszewicz ponowił sformułowane poprzedniego dnia przez MSZ Rosji żądanie, aby przywódcy Majdanu _ powstrzymali rozlew krwi w swoim kraju i niezwłocznie wznowili dialog z prawowitymi władzami, bez gróźb i ultimatów _.

_ Sytuacja może i powinna zostać uregulowana w ramach konstytucyjnych prerogatyw obecnych władz Ukrainy _ - podkreślił.

Rzecznik odmówił skomentowania hipotetycznego ustąpienia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. _ Rosja nie ingeruje w wewnętrzny konflikt i proces jego uregulowania na Ukrainie _ - oświadczył.

Władze Ukrainy zerwały osiągnięty z przedstawicielami opozycji rozejm. W Kijowie od rana trwają zamieszki, zginęło kilkunastu ludzi. Najnowszy bilans starć protestujących z milicją to już dziś blisko 40 zabitych i setki rannych. Ewakuowano parlament i siedzibę rządu. Janukowycz chce wprowadzić stan nadzwyczajny na Ukrainie - podaje Euromajdan, a deputowani Partii Regionów zaczynają przechodzić na stronę opozycji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)