Notowania

rosja
23.01.2009 14:04

Rosja: PKB w tym roku spadnie o 0,2 procent

Spadek cen surowców to główny powód korekty prognoz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Itar Tass)

- _ Produkt krajowy brutto Rosji spadnie w 2009 r. o 0,2 proc. _ - oświadczył wiceminister rozwoju gospodarczego Rosji Andriej Kliepacz.

Kliepacz powiedział, że ta prognoza uwzględnia _ nie tylko spadek światowych cen i eksportu, ale także bardzo istotne skutki, jakie będą miały podejmowane i rozpatrywane obecnie środki _.

_ - Rozmiary recesji zależą nie tylko od czynników zewnętrznych, lecz także od tego, jak biznes i państwo będą realizować swój program, dlatego przyjęty plan antykryzysowy i środki uzupełniające, które są obecnie rozpatrywane,(...) przyniosą efekt i recesja zostanie znacznie zmniejszona _ - oznajmił.

Premier Rosji Władimir Putin polecił kilka dni temu resortom gospodarczym korektę budżetu federalnego na rok 2009 z uwzględnieniem średniorocznej ceny ropy na poziomie 41 dolarów za baryłkę.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Fuzja miliarderów. Nowy gigant w Rosji? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/fuzja;miliarderow;nowy;gigant;w;rosji,213,0,420053.html )

Putin przypomniał, że budżet przygotowywano przed kryzysem, gdy cena ropy wynosiła 95 dolarów za baryłkę, a prognozy przewidywały 4-procentowy wzrost gospodarki światowej.

Rosja odczuwa negatywne skutki światowego spowolnienia gospodarczego. Recesja w światowej gospodarce stała się faktem, po tym jak kolejne kraje ogłaszają, że ich gospodarki się kurczą. Ostatnim państwem, które dołączyło do tego grona jest Wielka Brytania.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz