Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Po wypadku na Syberii zamknięto 20 kopalni

0
Podziel się:

Rosyjskie władze potwierdziły, że po ubiegłotygodniowej eksplozji w kopalni węgla w zagłębiu kuźnieckim na Syberii, gdzie zginęło 108 ludzi, w regionie zamknięto ponad 20 kopalni z powodu wysokiego stopnia zagrożenia.

"Zamknęliśmy ponad 20 kopalni, gdzie stężenie gazu poważnie wzrosło. Oznacza to, że wydobycie węgla zmniejszy się, lecz nie mamy wyboru" - powiedział Aman Tulejew, gubernator obwodu kemerowskiego, w którym znajduje się kopalnia "Uljanowskaja" - miejsce wybuchu metanu 19 marca.

Gubernator przypomniał właścicielom zamkniętych kopalni o konieczności działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa górnikom, przy użyciu "nowych technologii".

Rosyjski państwowy nadzór techniczny, ekologiczny i nuklearny Rostiechnadzor w poniedziałek nakazał sprawdzenie pod kątem bezpieczeństwa wszystkich kopalni w kraju. Poinformował też, że wstępne dochodzenie w sprawie wypadku w kopalni "Uljanowskaja" "ujawniło niezwykle rażące zlekceważenie zasad bezpiecznego użycia sprzętu".

Uchodząca za jedną z najnowocześniejszych w Rosji kopalnia "Uljanowskaja" wchodzi w skład największego rosyjskiego koncernu stalowego "Jewraz" (Evraz). 41 procent udziałów w tym koncernie należy do oligarchy Romana Abramowicza.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)