Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
04.05.2009 15:01

Rosja rozszerza zakaz importu mięsa

Na czarnej liście są: Hiszpania, Kanada i niektóre stany USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - Rosja rozszerzyła zakaz importu wieprzowiny spowodowany rozprzestrzenianiem się nowego wirusa grypy H1N1 o produkty pochodzące z Hiszpanii, Kanady, i niektórych stanów USA _ - poinformowały w poniedziałek rosyjskie służby fitosanitarne i weterynaryjne.

Moskwa zakazała importu z USA wszelkiego mięsa pochodzącego z Karoliny Południowej. Dotychczas zawiesiła też import każdego mięsa m.in. ze stanów Kalifornia, Teksas, i Nowy Jork oraz wyłącznie wieprzowiny z ponad 10 innych stanów.

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja zakazała również _ do odwołania _ importu wieprzowiny z całości terytorium Hiszpanii i kanadyjskich prowincji Kolumbia Brytyjska, Nowa Szkocja i Ontario, które są w _ drugiej strefie ryzyka _.

- W tym wypadku zakaz dotyczy _ świń, mięsa wieprzowego oraz produktów pochodnych, które nie zostały poddane obróbce termicznej w temperaturze minimum 80 stopni Celsjusza przez co najmniej 30 minut _ - informują władze.

Wcześniej z powodu epidemii nowej grypy wykrytej w ponad 20 krajach rosyjskie służby sanitarne zadecydowała o wprowadzeniu zakazu importu mięsa z Meksyku, a także trzech stanów USA: Kalifornii, Teksasu i Kansas.

Od tygodnia Rosjanie prowadzą też inspekcję wszystkich samolotów przylatujących z kontynentu amerykańskiego.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz