Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja wypowiedziała wojnę Greenpeace

0
Podziel się:

Komitet Śledczy twierdzi, że aktywiści Greenpeace popełnili przestępstwo piractwa i zamierza wszystkich postawić przed sądem. Zarzuty usłyszało już 14 ekologów, w tym Tomasz Demiańczuk.

Rosja wypowiedziała wojnę Greenpeace
(PAP/EPA)
bEENeFrF

Rosyjscy prokuratorzy postawić mają dziś zarzuty kolejnym działaczom Greenpeace. Wczoraj Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zarzucił grupie 14 ekologów z kilku krajów piractwo. Dziś śledczy mają przesłuchać Polaka - Tomasz Dziemiańczuka.

30 ekologów z Greenpeace przebywa w areszcie, w Murmańsku. Zostali zatrzymani po tym, gdy 18 września zorganizowali akcję protestacyjną w pobliżu platformy naftowej Gazpromu, na Morzu Barentsa.

Komitet Śledczy twierdzi, że popełnili przestępstwo piractwa i zamierza wszystkich postawić przed sądem. Zarzuty usłyszało już 14 ekologów. Kolejnych 16 czeka na spotkanie z prokuratorami. Jak poinformował wicekonsul monitorujący tę sprawę Wojciech Cholewiński -_ dziś śledczy przesłuchają obywatela RP _.

bEENeFrH

Ekolodzy z 18 krajów protestowali przeciwko wydobywaniu ropy na Morzu Barentsa, twierdząc że wyciek paliwa skazi znaczne obszary Arktyki.

Aktywiści Greenpeace'u przykuli się do dystrybutorów

Aktywiści Greenpeace'u w Niemczech przykuli się do dystrybutorów na stacjach benzynowych rosyjskiego Gazpromu w całym kraju.

W ten sposób solidaryzowali się ze swoimi kolegami zatrzymanymi w Rosji.Działacze Greenpeace'u zostali aresztowani po tym jak dwóch protestujących próbowało wejść ze statku należącego do tej organizacji na platformę wiertniczą rosyjskiego państwowego Gazpromu.

bEENeFrN

Greenpeace protestuje przeciwko poszukiwaniom ropy naftowej w Arktyce. Podczas wczorajszej akcji w Niemczech na stacjach Gazpromu, domagali się uwolnienia swoich kolegów w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Aktywiści Greenpeace w rosyjskim więzieniu Sąd w Murmańsku skierował do aresztu na dwa miesiące kolejnych sześciu członków załogi statku Greenpeace, którzy na Morzu Barentsa protestowali przeciwko rosyjskim wierceniom w Arktyce.
Ekolodzy będą sądzeni w Rosji jak piraci Za piractwo grozi w Rosji nawet 15 lat więzienia.
Straż Rosji na pokładzie statku Greenpeace Grupa z Greenpeace na Arctic Sunrise protestuje przeciwko wierceniom prowadzonym przez firmy naftowe Rosnieft i ExxonMobil w rosyjskiej części Oceanu Arktycznego na wysokości Syberii.
bEENeFsi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)