Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosjanie chcą opodatkować... zagraniczne filmy

0
Podziel się:

Największe sieci kin w Rosji podjęły wspólne działania, by uchronić się przed nowym podatkiem. Napisały list do Putina.

Rosjanie chcą opodatkować... zagraniczne filmy
(josef.stuefer / Flickr (CC BY 2.0))

Największe sieci kin w Rosji podjęły wspólne działania, by uchronić się przed podatkiem od wyświetlania zagranicznych filmów - donosi dziennik "Wiedomosti".

Największe sieci multipleksów działające w Rosji wystosowały list do Władimira Putina. Proszą w nim prezydenta Federacji Rosyjskiej, aby nie wprowadzał podatku VAT na bilety na zagraniczne filmy wyświetlane w kinach na terenie kraju - piszą "Wiedomosti".

Wprowadzenie takiego podatku zaproponował pod koniec czerwca rosyjski minister kultury Władimir Medinskij. W poniedziałek 6 lipca premier Dimitrij Miedwiediew zasugerował, aby pomysł ten został wzięty pod rozwagę, argumentując, że wpływy z 18-procentowego VAT-u od zagranicznych produkcji zasiliłyby rodzimą kinematografię.

Większość komentatorów postrzega propozycję resortu kultury jako stricte polityczną. W rosyjskim box office aż 80 proc. dochodów z dystrybucji biletów generują produkcje amerykańskie.

Obecnie bilety kinowe w Rosji nie są obłożone podatkiem od sprzedaży. Szacuje się, że jego wprowadzenie przyniosłoby budżetowi ok. 190 mln dolarów rocznie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)