Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie odkryli gigantyczne złoża gazu

0
Podziel się:

Specjaliści oszacowali jego zasobność na prawie 4 biliony metrów sześciennych błękitnego paliwa.

Rosjanie odkryli gigantyczne złoża gazu
(Skraba/REPORTER)
bEDKaRXF

Rosja może wycofać się z eksploatacji gigantycznego złoża gazu Sztokman. Eksperci Gazpromu odkryli podobne złoże niedaleko Sachalina - poinformował o tym wiceszef rosyjskiego koncernu Andriej Krugłow.

Złoże Sztokman uważane jest za jedno z największych na świecie. Znajduje się w centralnej części Morza Barentsa, niedaleko Półwyspu Kolskiego, w obwodzie Murmańskim.

Specjaliści oszacowali jego zasobność na prawie 4 biliony metrów sześciennych błękitnego paliwa i 53 mln ton kondensatu gazowego.

bEDKaRXH

Rosjanie zakładali, że docelowo będą wydobywać ze Sztokmana ponad 67 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Rok temu prezydent Władimir Putin zapowiadał, że wydobycie gazu rozpocznie się tam w 2017 r.

Jednak jak poinformował dziś wiceszef Gazpromu Andriej Krugłow - Rosja może zamrozić tę inwestycję na wiele lat, bowiem odkryto niedawno niemniej bogate złoża niedaleko od Sachalina. _ To znacznie bliżej rynków zbytu i można surowiec wydobywać ponosząc mniejsze koszty _ - twierdzi Krugłow. Ostateczne decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten rynek jest dla Rosjan strategiczny Rosjanie dążą do zakontraktowania dodatkowych partii paliwa w tym kraju.
Odważna deklaracja rosyjskiego giganta Gazprom planuje, że do 2020 roku udział spółki na krajowym rynku gazu będzie wynosił 75 procent - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.
Gazety krytykują Gazprom. Przez Polskę Falstart Gazpromu - tak Wiedomosti tytułują materiał poświęcony budowie na terytorium Polski magistrali gazowej.
bEDKaRYi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)