Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.09.2011 10:15

Rosjanie wycofują samoloty po ostatniej katastrofie

8 samolotów z typu Jak-42 z ponad 50, które latają dla rosyjskich kompanii zostało tymczasowo wycofanych z eksploatacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hyougushi/CC/Flickr)

8 samolotów z typu Jak-42 z ponad 50, które latają dla rosyjskich kompanii zostało tymczasowo wycofanych z eksploatacji. Decyzję podjęły służby nadzoru transportowego, których funkcjonariusze od trzech dni sprawdzają stan bezpieczeństwa wszystkich firm wykorzystujących te samoloty.

Kontrole prowadzone są w związku z katastrofą lotniczą pod Jarosławiem. 7 września zginęły w niej 43 osoby z 45 znajdujących się na pokładzie. Wśród ofiar jest 36 osobowa ekipa klubu hokejowego Lokomotiw Jarosław. Tylko dwie osoby ocalały.

W dzień po katastrofie prezydent Dmitrij Miedwiediew polecił ministrowi transportu zbadanie stanu bezpieczeństwa wszystkich rosyjskich linii lotniczych. - _ Ludzkie życie jest najważniejsze i jeśli nasze firmy nie są w stanie rozwijać się to należy kupować samoloty za granicą _ - dodał gospodarz Kremla.

Na podstawie wyników pierwszych kontroli Rostransnadzor nakazał wstrzymanie eksploatacji maszyn typu Jak-42 należących do firm: _ Grozny Avia _ , _ Gazprom Avia _ . _ Krasavia _ i _ JAK- Serwis _. To właśnie maszyna tej ostatniej linii rozbiła się pod Jarosławiem. Według wstępnych ustaleń ekspertów piloci próbowali wznieść samolot nie osiągnąwszy odpowiedniej prędkości na rozbiegu.

Czytaj więcej na temat katastrof w Rosji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;zapowiada;porzadki;po;kolejnej;katastrofie;lotniczej,78,0,905294.html) Miedwiediew zapowiada, że zrobi porządek Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zażądał dokonania radykalnych zmian w rosyjskim lotnictwie cywilnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t75283.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;rosji;rozbil;sie;samolot;jest;wiele;ofiar,89,0,888665.html) W Rosji rozbił się samolot. Jest wiele ofiar Transportowy An-12 spadł na ziemię w pobliżu miejscowości Omsukczan, na rosyjskim Dalekim Wschodzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;zlozyl;rosjanom;kondolencje,88,0,871000.html) Komorowski złożył Rosjanom kondolencje Prezydent przekazał wyrazy współczucia Dmitrijowi Miedwiediewowi w związku z zatonięciem statku _ Bułgaria _.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz