Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosną wydatki turystów w Polsce

0
Podziel się:

W trzech kwartałach tego roku przeciętne wydatki turystów w Polsce wyniosły 405 dolarów na osobę i 80 dolarów na dzień pobytu.

Rosną wydatki turystów w Polsce
(Ed Yourdon/CC/Flickr)
bFdTNyVx

W trzech kwartałach tego roku przeciętne wydatki turystów w Polsce wyniosły 405 dolarów na osobę i 80 dolarów na dzień pobytu, co oznacza wzrost o 20 proc. licząc rok do roku - podał Instytut Turystyki w komunikacie.

Jak twierdzi Instytut, ważnym - korzystnym dla polskiej gospodarki - zjawiskiem jest odwrócenie tendencji spadkowych w odniesieniu do wydatków zarówno turystów, jak i osób przyjeżdżających na jeden dzień z Niemiec._ _

_ Wyjaśnienie zmian poziomu wydatków wiąże się przede wszystkim z rosnącym w badanym okresie kursem dolara i euro wobec złotego, ale także z pewnymi zmianami w strukturze przyjazdów i wydatków: wzrost wydatków związanych z podróżami służbowymi oraz motywowanych celami zdrowotnymi, niewielki wzrost w segmencie typowej turystyki oraz wzrost wydatków związanych z podróżami po zakupy _ - napisano w raporcie Instytutu.

bFdTNyVz

Zdaniem Instytutu bieżący rok okaże się czasem pozytywnych zmian w poziomie łącznych wpływów dewizowych pochodzących od turystów zagranicznych._ Jeśli dotychczasowe tendencje utrzymają się, można się spodziewać wzrostu wpływów zarówno z rynków wschodnich jak i z wielu rynków zachodnioeuropejskich. Przyczyną tych zmian są przede wszystkim korzystne dla eksportu zmiany kursów walut _ - podano w komunikacie.

Czytaj więcej o turystyce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t98013.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/przez;deszczowe;lato;mniejszy;ruch;turystow;nad;morzem,69,0,884549.html) Kurorty liczą straty. Wszystko przez pogodę Branża turystyczna w Polsce odczuwa negatywne skutki deszczowego lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t102503.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;znow;chca;latac;pod;piramidy,115,0,774003.html) Polacy znów chcą latać pod piramidy Zainteresowanie zaczęło wracać po odsunięciu od władzy prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t86180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koniec;kryzysu;-;turystow;coraz;wiecej,16,0,754960.html) Koniec kryzysu - turystów coraz więcej W ubiegłym roku wzrost na rynku był wyższy o prognoz. Hossa ma potrwać tez w tym roku.
bFdTNyWa
turystyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)