Notowania

nowelizacja budżetu
20.02.2013 11:24

Rostowski nie widzi potrzeby tego robić

- Obecnie nie przewidujemy konieczności nowelizacji budżetu na 2013 rok - zapowiedział minister finansów Jacek Rostowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

_ - Obecnie nie przewidujemy konieczności nowelizacji budżetu na 2013 rok _ - zapowiedział minister finansów Jacek Rostowski.

_ - Ogólnie powinniśmy sięcieszyć, że inflacja jest niższa. Obecnie nie przewidujemy konieczności nowelizacji (budżetu), ale, jak mówiłem, wtedy, gdy budżet był przyjmowany, sytuacja w Europie jest relatywnie niepewna i jeśli dojdziemy do wniosku, że taka potrzeba istnieje, to wtedy będziemy gotowi budżet nowelizować _ - podkreślił minister pytany, kiedy można się spodziewać nowelizacji budżetu. Jak dodał, obecnie takiej potrzeby nie widzi.

_ - Wczorajsze wyniki produkcji przemysłowej są raczej uspokajające, a to, że deficyt będzie szczególnie wysoki w pierwszym miesiącu tego roku, to wiedzieliśmy i ten poziom był zgodny z harmonogramem _ - podkreślił minister.

Rostowski pytany był także o zapowiedź PiS zaskarżenia ustawy zezwalającej na ratyfikację unijnego paktu fiskalnego do Trybunału Konstytucyjnego. _ Bardzo proszę, Trybunał Konstytucyjny jest oczywiście od tego, by rozwiewać wszelkie wątpliwości, ale myślę, że ustaw, które są przed Trybunałem ze zgłoszenia PiS już jest tyle, że na pewno nie będzie Trybunałowi brakować pracy - mówił Rostowski. - Mam wrażenie, że te działania i te zabiegi są czysto PR-owskie, ale oczywiście każda grupa (...) posłów ma prawo zaskarżyć _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski zapewnia: gospodarka przyspieszy - _ Budżet na 2013 rok jest realistyczny, mimo że nie wykluczamy możliwości jego nowelizacji _ - mówił minister finansów.
"Nie można leczyć dżumy cholerą" Dzięki głosom posłów można było odrzucić niemal 6 tysięcy poprawek wnoszonych przez opozycję.
Rostowski: Nowelizacja budżetu to nie katastrofa Jeszcze do niedawna minister finansów wykluczał poprawki w ustawie. Co się zmieniło?
Tagi: nowelizacja budżetu, rostowski, budżet, nowelizacja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz