Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie embargo. Kraje trzeciego świata chcą je wykorzystać i bogacić się

0
Podziel się:

To byłoby nieprzyjazne zagranie wobec Unii Europejskiej - tak o planach zastąpienia unijnych produktów towarami z krajów trzecich mówi wysoki rangą unijny dyplomata.

Niektóre kraje już ogłosiły <br> zwiększenie eksportu mięsa do Rosji
Niektóre kraje już ogłosiły <br> zwiększenie eksportu mięsa do Rosji (Anne Akers/Flickr)

Unia Europejska planuje rozmowy z krajami trzecimi na temat rosyjskiego embarga. Niektóre państwa Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu rozważają zwiększenie własnego eksportu do Rosji, po tym jak Moskwa zamknęła swój rynek na produkty ze Wspólnoty. Bruksela chce przekonać je, że to złe rozwiązanie.

To byłoby _ nieprzyjazne zagranie wobec Unii Europejskiej _ - tak o planach zastąpienia unijnych produktów towarami z krajów trzecich mówi wysoki rangą unijny dyplomata. Wspólnota obawia się, że państwa takie jak Brazylia czy Egipt będą chciały wykorzystać napięte relacje unijno-rosyjskie, by wzbogacić się kosztem Wspólnoty.

Rosyjskie embargo na produkty rolno-spożywcze było odpowiedzią na wcześniejsze sankcje Unii Europejskiej wobec Moskwy wprowadzone w związku z aneksją Krymu i eskalacją sytuacji na Wschodniej Ukrainie.

Zdaniem Brukseli konieczne jest, aby wytłumaczyć krajom trzecim dlaczego Wspólnota zdecydowała się na takie działania i dlaczego należy je poprzeć. Jak powiedział jeden z unijnych dyplomatów, _ nie chodzi o to by , kraje te wprowadzały własne sankcje wobec Rosji, ale - przynajmniej - by pokazały, że wspierają zasady, jakimi się kieruje się Unia zamiast próbować je obchodzić _. Sprawa ta będzie omawiana podczas jutrzejszego nadzwyczajnego spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.