Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo pracy
14.01.2014 10:14

Rozbito siatkę handlującą fałszywymi umowami o pracę

W Hiszpanii zatrzymano 422 osoby podejrzane o przynależność do przestępczej siatki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GlobalStock/iStockphoto)

W Hiszpanii zatrzymano 422 osoby podejrzane o przynależność do przestępczej siatki. To pozwalało na wyłudzanie zasiłków dla bezrobotnych i zezwoleń na pobyt - poinformowało MSW w Madrycie.

- _ Ludzie, którzy płacili za otrzymanie tych umów, chcieli głównie pobierać zasiłki dla bezrobotnych, w przypadku cudzoziemców uzyskać zezwolenie na pobyt, a także dostęp do pewnych zasiłków dla więźniów _ w przypadku skazanych ubiegających się o odbywanie kary w zakładach półotwartych - podał resort spraw wewnętrznych.

Zatrzymane osoby to członkowie siatki, ludzie korzystający z fałszywych umów, a także główny podejrzany. Mężczyzna ten, mieszkaniec Andaluzji, jak się uważa, zakładał fikcyjne firmy - było ich co najmniej 10. W swej działalności miał wspólników w opiece społecznej.

Według MSW Hiszpanii działalność siatki przyniosła straty rzędu 2,6 mln euro w różnego rodzaju składkach i świadczeniach. Zatrzymania przeprowadzono w około 30 miastach w Hiszpanii, m.in. w Sewilli, Barcelonie, Madrycie, Bilbao i na Teneryfie.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Hiszpanii zadowolony z wyjaśnień Premier Hiszpanii Mariano Rajoy, który złożył w poniedziałek wizytę w Białym Domu.
Ten kraj pobił rekord w przeszczepach W 2013 w tamtejszych szpitalach przeprowadzono 4279 transplantacji organów.
Niezwykły prezent dla bezdomnych. Piekarnia Pragnący zachować anonimowość przedsiębiorca oddał parze bezdomnych nieużywaną przez niego piekarnię oraz znajdujące się nad nią mieszkanie.
Tagi: prawo pracy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz