Notowania

british airways
23.05.2010 13:35

Rozmowy ostatniej szansy w British Airways

Jutro ma rozpocząć się strajk załóg pokładowych. Związki oskarżają dyrektora o mściwość

Podziel się
Dodaj komentarz
(PhillipC/CC/Flickr)

*Jutro ma rozpocząć się 5-dniowy strajk załóg pokładowych. Linie zapewniają, że nawet w razie strajku zdołają utrzymać ponad połowę połączeń. *

Przed siedzibą komisji rozjemczej, gdzie trwają rozmowy, dochodzi do demonstracji zwolenników strajkujących związkowców. Kilkunastu z nich wdarło się nawet wczoraj do budynku i otoczyło dyrektora linii, Willego Walsha. Interweniowała policja.

Rozmowy jak dotąd nie przyniosły wyników. Zwiazek zawodowy Unite zarzuca dyrektorowi mściwość - do starego sporu o zarobki i warunki pracy doszedł nowy o postępowanie dyscyplinarne wobec uczestników poprzedniego strajku w marcu i odebranie strajkującym przywileju ulgowych lub darmowych przelotów wraz z rodzinami.

Rozmowy zakłóciły protesty. Zobacz relację telewizji ITN:

Rzecznik British Airways zapewnia, że nawet jeśli jutro rozpocznie się strajk, dojdzie do skutku 60 procent lotów na dalekich trasach międzykontynentalnych i połowa na europejskich i krajowych, a połączenia z Gatwick pod Londynem nie ucierpią w ogóle.

Związek planował cztery 5-dniowe strajki, w odstępie zaledwie jednego dnia, ale do pierwszego z nich nie doszło, kiedy sąd uznał, że w głosowaniu związkowców naruszono przepisy techniczne. W czwartek sąd wyższej instancji uchylił to orzeczenie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Szefowie BA chcą prawnie zablokować strajk ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szefowie;ba;chca;prawnie;zablokowac;strajk,103,0,620647.html )
* [ Gigantyczna fuzja linii lotniczych ]( http://manager.money.pl/news/artykul/gigantyczna;fuzja;linii;lotniczych,48,0,607024.html )
Tagi: british airways, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz