Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozszerza się protest strażaków

0
Podziel się:

Protest strażaków rozszerza się. Dotychczas pracownicy straży pożarnej protestowali w 11 województwach, dziś protest ma być rozszerzony na cały kraj.
Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność", powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że protest rozszerza się, ponieważ strażacy nadal czekają na rozmowy z ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Protest strażaków rozszerza się. Dotychczas pracownicy straży pożarnej protestowali w 11 województwach, dziś protest ma być rozszerzony na cały kraj.

Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność", powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że protest rozszerza się, ponieważ strażacy nadal czekają na rozmowy z ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Strażacy domagają się zrównania ich wynagrodzeń z wynagrodzeniami policjantów i określenia czasu służby. Strażacy pracują średnio 220 godzin miesięcznie, a powinni około 170 godzin. Oprócz podwyżki 200-300 złotych miesięcznie strażacy chcą też niewliczania do urlopów sobót i niedziel oraz utrzymania branżowej opieki zdrowotnej.

Robert Osmycki zapewnił, że strażacy nie będą odmawiać pomocy w przypadkach gdy będzie to konieczne, ponieważ mają inne sposoby protestowania, które mogą wpłynąć na decydentów. Nie ujawnił, jakie to są sposoby, ponieważ - jak powiedział - obecnie strażacy czekają na wyniki pierwszego etapu protestu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)