Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
11.06.2018 16:01

Ruch spóźnia się z wypłatami dla wydawców. Nawet 100 tysięcy zł zaległości

Ruch, czyli drugi największy kolporter prasy w Polsce, ma coraz większe problemy z regulowaniem płatności. Niektórym wydawcom jest winny już ponad 100 tys. zł. O swoich kłopotach jednak sieć rozmawiać nie chce i zasłania się "tajemnicą handlową".

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Ruch)
Ruch ma gigantyczne zaległości wobec wydawców.

Ruch, czyli drugi największy kolporter prasy w Polsce, ma coraz większe problemy z regulowaniem płatności. Niektórym wydawcom jest winny już ponad 100 tys. zł. O swoich kłopotach jednak sieć rozmawiać nie chce i zasłania się "tajemnicą handlową"

Ruch od miesięcy nie rozlicza się z wydawcami, których tytuły sprzedaje w swoich kioskach czy salonach prasowych - informuje Presserwis. Z informacji serwisu wynika, że są firmy, którym kolporter jest winny nawet ponad 100 tys. zł.

Cytowani przez serwis wydawcy próbują interweniować i w samym Ruchu, i w organizacjach branżowych. Nie zawsze jednak odpowiedzi są dla nich satysfakcjonujące.

*Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy. Zobacz wideo: *

- Ostatnio zatory płatnicze zrobiły się na tyle duże, że postanowiłem interweniować. W odpowiedzi dostałem propozycję od Ruchu, zgodnie z którą zadłużenie wobec naszego wydawnictwa ma być rozłożone na trzy raty, z tym że ostatnia ma przypaść na koniec 2020 roku - mówi "Pressowi" Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny "Dziennika Wschodniego", zaznaczając, że problemy z rozliczeniami z Ruchem ma od dawna.

Inni wydawcy mówią, że zdarza się, że opłaty są czasem większe, a czasem mniejsze, niż wynika to z kwot na fakturach. Sama sieć sprawy nie komentuje, tłumacząc, że to "tajemnica handlowa".

Ruch ma około 30-procentowy udział w rynku dystrybucji prasy i jest na nim drugim - po Kolporterze - największym graczem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, ruch, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2018

alcaponeczy to nie na tym ruchu uwłaszczał sie kaczafi

11-06-2018

gośćChyba mamy efekt PiSowskiego pomysłu z podatkiem handlowym.

11-06-2018

zorroRuch to przyklad jak zniszczono dobra polska firmę . Juz dawno powinno sie ich połączyć w jeden podmiot z Poczta Poiska ale wtedy by nie urosly … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)