Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruch spóźnia się z wypłatami dla wydawców. Nawet 100 tysięcy zł zaległości

8
Podziel się:

Ruch, czyli drugi największy kolporter prasy w Polsce, ma coraz większe problemy z regulowaniem płatności. Niektórym wydawcom jest winny już ponad 100 tys. zł. O swoich kłopotach jednak sieć rozmawiać nie chce i zasłania się "tajemnicą handlową".

Ruch ma gigantyczne zaległości wobec wydawców.
Ruch ma gigantyczne zaległości wobec wydawców. (materiały prasowe Ruch)

Ruch, czyli drugi największy kolporter prasy w Polsce, ma coraz większe problemy z regulowaniem płatności. Niektórym wydawcom jest winny już ponad 100 tys. zł. O swoich kłopotach jednak sieć rozmawiać nie chce i zasłania się "tajemnicą handlową"

Ruch od miesięcy nie rozlicza się z wydawcami, których tytuły sprzedaje w swoich kioskach czy salonach prasowych - informuje Presserwis. Z informacji serwisu wynika, że są firmy, którym kolporter jest winny nawet ponad 100 tys. zł.

Cytowani przez serwis wydawcy próbują interweniować i w samym Ruchu, i w organizacjach branżowych. Nie zawsze jednak odpowiedzi są dla nich satysfakcjonujące.

Zobacz także: Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy. Zobacz wideo:

- Ostatnio zatory płatnicze zrobiły się na tyle duże, że postanowiłem interweniować. W odpowiedzi dostałem propozycję od Ruchu, zgodnie z którą zadłużenie wobec naszego wydawnictwa ma być rozłożone na trzy raty, z tym że ostatnia ma przypaść na koniec 2020 roku - mówi "Pressowi" Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny "Dziennika Wschodniego", zaznaczając, że problemy z rozliczeniami z Ruchem ma od dawna.

Inni wydawcy mówią, że zdarza się, że opłaty są czasem większe, a czasem mniejsze, niż wynika to z kwot na fakturach. Sama sieć sprawy nie komentuje, tłumacząc, że to "tajemnica handlowa".

Ruch ma około 30-procentowy udział w rynku dystrybucji prasy i jest na nim drugim - po Kolporterze - największym graczem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Daria
6 lat temu
Ruch rozwaliła ekipa PO i PSL, która go sprywatyzowała w 2010r. za ułamek jej wartości.
Yogi
6 lat temu
Kto to napisał ???? Nawet 100 tys. ??? Tyle to jednemu wydawcy za jedno wydanie są winni. Tu wchodzi w grę po kilka milionów, a nie setka ...
Grażyna_55
6 lat temu
W Ruchu prezesi zmieniali się co chwilę. Ręce wyciągał po dolary do Lureny rozwijając wizje z kosmosu. Kto rozwalił ruch? Panowie prezesi orlenowcy, ludzie którzy przeszli z Orlenu i myśleli że kioski to stacje paliw.
gość
6 lat temu
Chyba mamy efekt PiSowskiego pomysłu z podatkiem handlowym.
alcapone
6 lat temu
czy to nie na tym ruchu uwłaszczał sie kaczafi