Notowania

ruch palikota
28.07.2012 17:12

Ruch Palikota o naprawie państwa. Oto ich pomysły

Likwidacja Senatu i CBA, zakładanie firmy na próbę, głosowanie przez internet - to tylko kilka pomysłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Goclon/East News)

*Likwidacja Senatu i CBA, zakładanie firmy na próbę, głosowanie przez internet i rozwiązane konstytucyjnego konfliktu między prezydentem, a premierem - to sprawy, którymi * *w najbliższym czasie * *chce się zająć Ruch Palikota. *

Przedstawiciele terenowi Ruchu Palikota podczas panelu Naprawa państwa dyskutowali o poprawie sytuacji w Polsce. Spotkanie członków Ruchu Palikota z 41 okręgów odbyło się w Sejmie. Podsumowano osiem miesięcy działalności partii w parlamencie, w tym złożone projekty ustaw, oraz przedstawiono plany legislacyjne na przyszłość.

Janusz Palikot poinformował, że jesienią jego partia _ z całą mocą _ podejmie inicjatywy zmierzające do naprawy państwa. Zaznaczył, że pod projektami będą zbierane podpisy, by miały one charakter jak najbardziej obywatelski.

Jeden z prawie gotowych projektów ma umożliwić założenie _ firmy na próbę _. Zakłada, że przez okres trzech pierwszych miesięcy firma będzie mogła działać bez potrzeby rejestracji, wymagane będzie tylko jej zgłoszenie.

Kolejne propozycje będą dotyczyły likwidacji CBA i umów śmieciowych, wprowadzenia głosowania przez internet. RP chce _ zracjonalizować _ przepisy dotyczące karania rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Zaproponuje także zmniejszenie składki ZUS oraz zmiany w Kodeksie Pracy.

Szef Ruchu ocenił, że należy zacząć dyskusję dotyczącą _ wpisanego w konstytucję konfliktu _ między prezydentem a premierem. Zaznaczył, że obecnie jest on _ ukryty _, gdyż premier Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski _ są z tego samego obozu _. Palikot ocenił, że konflikt ten osłabia państwo.

Przypomniał, że w 2015 r. odbędą się zarówno wybory parlamentarne, jak i prezydenckie. Zaznaczył jednocześnie, że nie wyobraża sobie rezygnacji z wyborów powszechnych na prezydenta, gdyż są one mocno wpisane w polską tradycję polityczną.

Ruch Palikota będzie chciał także doprowadzić do innych zmian w konstytucji, m.in. likwidacji Senatu, zmniejszenia liczby posłów. Zaproponuje także rozwiązania - w ocenie RP - służące ograniczeniu administracji.

Palikot zaznaczył, że chociaż projekty Ruchu Palikota m.in. dot. związków partnerskich i likwidacji Funduszu Kościelnego zostały odrzucone, to zmusiły PO do podjęcia inicjatywy legislacyjnej w tych sprawach.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą pieniędzy z naszych podatków. Na... _ Chcemy, by Polacy mogli przeznaczyć 1 procent swojego podatku na partie polityczne _ - mówił Artur Dębski.
Mamy najbardziej liberalną ustawę w Europie Trwa batalia o kolejną ustawę. Zobacz, co nie podoba się senatorom.
"Palikot ma fachowców tylko od konopi" Ruch Palikota ma wymaganej liczby posłów niezbędnej do złożenia wniosku o wotum nieufności wobec rządu.
Tagi: ruch palikota, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz