Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Amerykański prztyczek w nos Putina. Google usunęło z pakietu premium rosyjski kanał

Amerykański prztyczek w nos Putina. Google usunęło z pakietu premium rosyjski kanał

Putin zlecił zdyskredytowanie kandydatki na prezydenta Hillary Clinton? Fot. REUTERS
Putin zlecił zdyskredytowanie kandydatki na prezydenta Hillary Clinton?

Google ugięło się pod "niespotykaną polityczną presją" i usunęło wspierany przez rosyjski rząd kanał Russia Today ze swojego pakietu premium kanałów YouTube - podał portal Washington Examiner.

- To wskazuje na niespotykaną polityczną presję wywieraną na wszystkich partnerów stacji RT, by wypchnąć nas całkowicie z amerykańskiego rynku, w jakikolwiek możliwy sposób - powiedział w czwartek Kiriłł Karnowicz Walua z kanału RT.

Google usunęło kanał RT ze swojego pakietu kanałów YouTube, które oferowane są razem w celach reklamowych. Sam kanał RT pozostaje w ofercie Google.

Przedstawiciele amerykańskiego środowiska wywiadowczego w swoim powyborczym raporcie utrzymują, że kanał RT odgrywał rolę w zorganizowanej przez prezydenta Rosji Władimira Putina "kampanii wpływów", która miała na celu zachwianie wiary społeczeństwa w demokratyczne procesy USA oraz zdyskredytowanie kandydatki na prezydenta Hillary Clinton.

Zobacz także: Trump zaostrzył sankcje wobec Rosji:

Raport nazwał RT "głównym medium kremlowskiej propagandy" i zauważył, że kanał "aktywnie współpracował z Wikileaks".

Portal zauważa, że problemem jest sposób traktowania takich mediów bez stwarzania precedensów, które mogą ograniczać wolność słowa. Przykładem jest portal Wikileaks, który w ostatnim czasie opublikował tysiące dokumentów sklasyfikowanych jako tajne.

Nowy dyrektor CIA Mike Pompeo obiecał prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi "poradzenie sobie z takimi działaniami".

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska

media, telewizja, usa, rosja, świat, russia today
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
raf
2018-03-21 20:20
ciekawe a w polskiej publicznej telewizji tuz przed wyborami w tvp pod rzadami pisu byly materialy publikowane szkodzace Hillary. Pytanie tez czy USA nie wplywa na wyniki wyborow w innych krajach - a afera szpiegowska pare lat temu w niemczech gdzie sie okazalo zeCIA podsluchuje wiekszosc niemieckiech politykow. RT to nic w porownianiu z amerykanska propaganda
LOKI
2017-10-08 02:40
A GDZIE USSRAŃSKA DEMOKRACJA I WOLNOŚĆ SŁOWA ???
CZYŻBY TYLKO PUSTY SLOGAN A WOLNOŚĆ SŁOWA JEST TYLKO POD WARUNKIEM ŻE JEST TO SŁOWO JANKESKIE A INNI MAJĄ TRZYMAĆ JĘZYK ZA ZĘBAMI????
aa
2017-10-07 20:35
Prawda w oczy kole.
Pokaż wszystkie komentarze (11)