Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Russia Today sabotuje szczelinowanie w Anglii. Firma wydobywcza złożyła skargę

14
Podziel się:

Brytyjska firma wydobywcza Cuadrilla zarzuca rosyjskiej telewizji Russia Today czarną propagandę w informowaniu o planach eksploatacji gazu łupkowego w Anglii. Firma uważa, że Rosjanom chodzi o zniechęcenie brytyjskiej opinii publicznej do eksploatacji złóż, które mogą dać krajowi niezależność energetyczną na długie lata.

Russia Today sabotuje szczelinowanie w Anglii. Firma wydobywcza złożyła skargę
(Bartosz Wawryszuk)

Skargę na tendencyjne programy Russia Today Cuadrilla złożyła w brytyjskim urzędzie telekomunikacji Ofcom, kontrolującym przestrzeganie standardów przez nadawców. Najważniejszy element skargi to pomówienie, że Cuadrilla porzuciła 10 lat temu toksyczne odpady na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ekspertka cytowana przez Russia Today powtórzyła ten zarzut dwukrotnie w emitowanym w lipcu wywiadzie. Firma podkreśla, że nie prowadzi w ogóle żadnej działalności w Afryce, a sprawa dotyczy innej spółki - Trafigura. Ekspertka przyznała wczoraj, że się "przejęzyczyła", ale Cuadrilla domaga się ukarania Russia Today wysoką grzywną.

W ciągu dekady brytyjski Ofcom uznał za zasadne 15 skarg na programy Russia Today. Rosyjski nadawca propagował między innymi opinie o sfałszowaniu wyniku szkockiego referendum niepodległościowego. Cytował też teorię, jakoby zabójstwo posłanki Jo Cox tuż przed tegorocznym referendum unijnym zostało ukartowane po to, by zniechęcić wyborców do Brexitu.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
Pit
8 lat temu
"Russia Today" świetnie ilustruje, jaka jest Russia today - syf.
Alf
8 lat temu
U nas też próbują swoje media zakładać. Słabo im to wychodzi, bo Polacy raczej nie kupią "prawdy" ze wschodnim akcentem. Natomiast na forach internetowych szaleją. Nie dajmy sie ruskim ogłu[piać.
fbbn
8 lat temu
Russia Today to taka TVP w Polsce.
wiesiek
8 lat temu
Widac wyraznie jakie znaczenie ma dla dla tych krajow w ktorych jest emitowana propaganda tv RUSSIA TODAY...i jakie ma znaczenie propaganda GW dla Polakow
dzony łokier.
8 lat temu
Jak nie robisz loda jankiesom to jesteś fe fe aj waj .